Якщо простежити усі повідомлення про усі атаки рашистів на новому витку "ракетного терору", то ми побачимо зокрема, що окупанти майже не використовують стратегічні бомбардувальники Ту-160 для запуску крилатих ракет повітряного базування, за винятком чергового масованого обстрілу по Києву 1 травня 2023 року.
Така картина виглядає в чомусь парадоксально хоча б тому, що Ту-160 має значно потужніше бойове навантаження, аніж Ту-95МС – до 12 ракет типів Х-101 чи Х-555 для першого типу літака, до восьми Х-101 чи до шести Х-555 для другого типу літака. І так виглядає, що застосування Ту-160 дозволило б ворогу відстрілювати більше КР із меншим використанням ресурсів. Чому ж рашисти так не роблять, може свідчити наступне зображення із майданчика авіазаводу в Казані (КАПО) станом на травень 2023, яке розмістив в своєму Twitter OSINT-аналітик Airbus/Ben-Reuter.
Читайте також: Що в окупантів на Ка-52 з електронікою, що вони замість комбайнів "бачать" танки
На цьому зображенні ми бачимо одразу три літаки Ту-160, і це насправді дуже багато. Особливо, якщо врахувати те, що The Military Balance 2022 говорив про наявність в строю "ВКС РФ" лише 14 бомбардувальників цього типу + два Ту-160М на випробуваннях.
Один із цих літаків має специфічний золотистий чи жовтуватий колір. І схоже, це той самий Ту-160М2, який було виготовлено із радянського планера і перший політ якого відбувся лише у січні 2022 року. Інші два бомбардувальники мають стандартний білий окрас, але тут можливі два варіанти: або це одразу два стройові Ту-160 поставлені на модернізацію, або ж один із літаків – новозбудований Ту-160 за програмою "воспроизводства" із заготовок радянських часів, викочений із заводського цеху лише 30 грудня 2022 року.
Четвертий літак на стоянці – ймовірно Ту-214, котрий як і Ту-160, також виготовляється на потужностях КАПО. В цього літака окрім базової пасажирської, є і розвідувальна версія Ту-214Р, і на цьому тлі особливо цікавими виглядають плани уряду РФ виготовляти на КАПО і "відтворені" Ту-160, і нові Ту-214 в темпі до 10 літаків на рік. І це все при тому, що потужності заводу модернізовані лише на 40%, що зокрема не дає росіянам виготовляти повністю "з нуля" нові Ту-160.
Схоже, що на цьому тлі росіяни вдались до такої логіки, в рамках якої вони використовують для ударів по Україні переважно старіші Ту-95МС. Мовляв, якщо є можливість "відтворювати" нові Ту-160 із заготовок радянських часів, але не вдається ці літаки швидко вводити у стрій, то краще "поберегти моторесурс", і для "рутинних задач" використовувати старіші Ту-95МС, які прослужили вже 35-40 років. На відміну від Ту-160, де середній строк служби складає "всього лише" 30-35 років.
Читайте також: У США оборонні проєкти відстають від графіка через вкрай банальну причину: F-15EX, міжконтинентальна Sentinel та субмарин Virginia