xcounter
#

Рашисти хочуть добудувати Ту-160 і Ту-22М3 із радянських "заготовок", бо мають проблеми з носіями для КР

31083
Викатка із заводського цеху рашистського Ту-160, виготовленого із "заготовок" часів СРСР, 30 грудня 2022 року
Викатка із заводського цеху рашистського Ту-160, виготовленого із "заготовок" часів СРСР, 30 грудня 2022 року

Кількість фактично боєготових літаків стратегічної авіації РФ значно менша заявленої "на папері"

Російська "Объединенная авиастроительная корпорация" 30 грудня 2022 року оголосила, що завершила виготовлення модернізованих бомбардувальників Ту-160М (інший варіант позначення - Ту-160М2 для нових машин). Далі ці літаки мають пройти весь необхідний комплекс випробувань, польоти після викатки із цехів Казанского авіаційного заводу ще не проводились.

Специфіка ситуації в тому, що перший із цих двох Ту-160М - стройовий бомбардувальник зі складу "ВКС РФ", а от другий - виготовлений із комплектуючих, що залишились ще з часів СРСР. За 2022 рік рашистська ОАК прозвітувала про передачу вже двох Ту-160, виготовлених із радянських "заготовок" (перший здійнявся у повітря ще у січні 2022 року). На позначення такого специфічного процесу росіяни вже вигадали слово в рамках свого "новоязу" - "воспроизводство".

Читайте також: Які проблеми можуть мати рашисти з Ту-160, і чому Україна від них відмовилась
Російський Ту-160М2, виготовлений з радянських "заготовок", виконує пробіг перед першим випробувальним польотом, січень 2022 року, фото з відкритих джерел

Кремль сподівається збільшити флот своєї стратегічної авіації. Але так як проект по розробці перспективного бомбардувальника під індексом "ПАК ДА" по суті провалився, Міноборони РФ вирішило обрати Ту-160М як "простіший" для реалізації варіант. Тим більш, що в проміжку до 1994 року російські ВПС отримали із Казанского авіазаводу шість бомбардувальників цього типу, у 2000-х роках - ще два. І так Кремлю може здаватись, що сучасна Росія цілком здатна і далі виготовляти такі літаки.

Але нюанс в тому, що зараз росіянам потрібно буквально "з нуля" відновити весь ланцюжок по виробництву Ту-160. На цьому тлі в РФ й виник варіант використати як "проміжний варіант" добудову бомбардувальників із тих "заготовок", що з часів СРСР досі стоять на заводських стапелях. На яку орієнтовну кількість "бортів" у росіян є "заготовки" - у відкритих джерелах даних нема.

Недобудовані Ту-160 на стапелях Казанского авіаційного заводу, 2014 рік, фото з відкритих джерел

В грудні 2022 року у відкритих джерелах з’явилась вказівка, яка дозволяє стверджувати - росіяни могли почати також добудову шести бомбардувальників Ту-22М3, роботи по яким були призупинені в 1993 році, бо грошей тоді не було. Тут мова по суті про готові планери, на які не встигли поставити двигуни та бортову електроніку. Міноборони РФ та Казанській авіазавод почали перемовини про добудову цих літаків ще в 2021 році. Одразу домовитись заважали два питання - як оцінювати вартість літаків, і де взяти двигуни до них.

Сама історія про виробництво бомбардувальників із комплектуючих як мінімум 30-річної давнини може виглядати гротексно. Але самі росіяни можуть вважати це відносно швидким та надійним способом поповнити парк своєї стратегічної авіації, де середній вік "бортів" обчислюється в діапазоні 30-40 років. Особливо за ситуації, де кількість фактично боєготових літаків може обчислюватись на рівні 60% (відповідно до оцінки ГУР МОУ) від заявленого "на папері" показника.

Планери недобудованих Ту-22М3 на одному з майданчиків Казанского авіазаводу, зображення з відкритих джерел
Читайте також: Чим особливий Ту-95МС, і чому саме цей літак обирають рашисти для ударів по Україні