Рашисти почали перехоплювати українські далекобійні ударні БПЛА за допомогою зенітних дронів. І це досить небезпечний, водночас певною мірою очікуваний розвиток, враховуючи копіювання сторонами досвіду одне одного за час війни.
Так, під удар вже встигли потрапити найпопулярніші зразки "діпстрайк" безпілотників, як от FP-1 та "Лютий", а також дрон на базі легомоторного літака (вказується індекс Е-300). Водночас тут було виявлено і тактику зі збиття, коли декілька дронів-перехоплювачів запускаються на ціль як і навздогін, так і на зустріч цілі.
Читайте також: Хоча Stinger називають "найкращим у світі" ПЗРК, RTX вже розробляє йому протидронову заміну
З одного боку це було очікувано, бо Сили оборони України вже значний час використовують зенітні БПЛА для збиття російських "Гербер" та "Шахедів". Відповідно було лише питанням часу, коли відповідні засоби будуть адаптовані ворогом.
З іншого боку це порушує питання щодо того, як протидіяти розширенню ворожих засобів ППО. Все-таки удари на велику дальність стали одним з критичних елементів для ураження російської енергетичної інфраструктури та ОПК.

Звісно, одразу можна згадати, що ракети, як і крилаті, так і балістичні, невразливі для зенітних дронів. Водночас це дорожчі засоби, над якими теж ведеться робота вітчизняними фахівцями, але вони не займають нішу безпілотників.
Ще можна запропонувати збільшити висоту польоту українських далекобійних дронів, але це має свої серйозні недоліки. Так, вони стануть помітніші для російських засобів виявлення наземного та повітряного базування, що може спростити збиття.

Щоб протидіяти зенітним дронам ті ж розвідувальні БПЛА оснащують камерами чи іншими датчиками, які подають сигнали для подальших маневрів ухилення. Одначе важко сказати, наскільки це можна вдало інтегрувати на більші системи великої дальності, які ще й мають залишатися дешевими.
Велика перевага "діпстрайк"-безпілотників у тому, що вони летять на низькій висоті саме для ускладнення виявлення традиційними засобами ворожого ППО. Водночас невисока вартість дозволяє забезпечити масовість, яка перевантажує засоби протидії. Тож, будь-яке подальше вирішення протидії дронам-перехоплювачам має враховувати цей момент

Читайте також: Чого критично не вистачає нашим F-16 та як Україна фактично обігнала США у тактиці ACE