xcounter
#

Скільки мінометних мін Україна може виробляти за рік і чому виробництво впирається "в стелю"

7024
Всі фото - "Укроборонпром"
Всі фото - "Укроборонпром"

Які є основні перепони для розширення виробництва мінометних мін та інших боєприпасів

Оборонно-промисловий комплекс України з лютого 2022 року активно працює над тим, щоб налагодити та збільшувати власне виробництво тих чи інших боєприпасах в умови критичних потреб Сил оборони України, а також залежності від постачань союзників та партнерів - зокрема нашому ОПК за два роки вдалося з нуля налагодити виробництво мінометних мін.

Попри те, що Україні вдалося налагодити та збільшувати виробництво артилерійських снарядів різних калібрів, а також і мінометних мін, поточних темпів виробництво недостатньо для покриття значних потреб нашого війська, про що в інтерв’ю виданню Reuters відзначив міністр стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін.

Читайте також: Що за ракету проти БПЛА Україна може виробляти з THALES і чому це дійсно хороше рішення
120-мм мінометна міна
120-мм мінометна міна

Зокрема в матеріалі йдеться про те, що українські виробники з лютого 2022 року "збільшили виробництво мінометних мін з нуля до мільйонів на рік", але, як відзначає очільник Мінстратегпрому, Україна може виробляти більше, втім, розширенню виробництва заважають проблеми з ланцюжками постачань, а саме критична нестача компонентів.

"Головна проблема, з якою ми зараз зіштовхуємося - це порохи та вибухові речовини. Скільки вибухівки потрапить в Україну, скільки в нас буде снарядів", - цитує видання слова Сметаніна.

Нагадаємо, що ще на початку 2023 року "Укроборонпром" повідомляв про розгортання серійного виробництва спершу 82-мм, а згодом і 120-мм мінометних мін на потужностях країн-членів НАТО. Згодом ці міни були зафіксовані на озброєнні підрозділів Сил оборони України, зокрема у квітні 2023 року ми розповідали про те, що військові отримали першу партію уламково-фугасних 120-мм мін ОФ-843Б.

І також у тому ж році повідомлялося, що виробництво 120-мм мінометних мін разом з двома країнами-членами НАТО розгорнула "Українська бронетехніка".

Крім того, очільник Мінстратегпрому відзначив, що сьогодні одне з їхніх головних завдань - це налагодження серійного виробництва українських ракет, і тут теж насправді можуть бути проблеми з ланцюжками постачань. Більше деталей про це він не розголошував.

Раніше Defense Express розповідав про те, як може виглядати українська балістична ракета з дальністю 600-700 км та які є аналоги у світі.

Читайте також: ЗСУ таємно використовують експериментальні дрони V-BAT у межах тестів для США: у Shield AI розкрили деталі