xcounter
#

Швейцарія знову каже "ні" реекспорту зброї в Україну, але над цим питанням працюватимуть й далі

1827
Фото ілюстративне, джерело Krauss-Maffei Wegmann (KMW)
Фото ілюстративне, джерело Krauss-Maffei Wegmann (KMW)

У Швейцарії мають нові варіанти, як "розблокувати" реекспорт зброї в Україну, але поки що маємо негативні результати

Офіційний сайт парламенту Швейцарії повідомляє, що Національна рада країни проголосувала проти законопроекту Lex Ukraine, який би мав дозволити реекспорт озброєння та військової техніки в треті країни – парламентська ініціатива Комісії з політики безпеки була відхилена, розклад щодо голосування вийшов таким: "проти" – 98 голосів, "за – 75, і ще два – утрималися.

Провал голосування не означає, що від ідеї відмовилися загалом – як йдеться в тому ж офіційному повідомленні парламенту, кажуть, що, мовляв, дискусія про кардинальні зміни в Закон щодо реекспорту зброї на цьому не закінчується.

Читайте також: Як армія за "швейцарським зразком" справді готова до війни, показала сама Швейцарія, і це аж ніяк не вражає

Хоч і поправка щодо реекспорту зброї в Україну має своїх прихильників, які стверджують, що Швейцарія повинна зокрема й зробити свій внесок в безпеку Європи, але противники такого кроку відзначають, що така поправка суперечить тому самому закону про нейтралітет і що вона взагалі є "поганою пропозицією" і замість "напівсирого винятку" мають бути поглиблені дебати – станом на сьогодні парламент має розглянути декілька пропозицій на тему реекспорту, і в перспективі йдеться вже не суто про поправку, а про рішучі зміни у закон – якщо, звичайно, ці зміни знову не відхилять.

ЗРК rapier Швейцарія
Зенітно-ракетний комплекс Rapier зі складу збройних сил Швейцарії, архівне зображення від Schweizer Armee

Питання реекспорту зброї зі Швейцарії є актуальним для України вже тривалий період – зокрема через нейтралітет країни блокувалося постачання ЗСУ 35-мм боєприпасів до зенітних установок Gepard. Також можна пригадати новину й про те, як Швейцарія планує утилізувати свої ЗРК Rapier та ракети до них, які б могли ще послужити Україні – хоча тут вже йдеться не про реекспорт, а про безпосередньо постачання зброї.

Leopard 2
Leopard 2. Фото: KMW

Втім, у цій всій історії можуть бути й свої "обхідні шляхи" – наприклад, нещодавно стало відомо, що Швейцарія може остаточно списати і продати Німеччині 25 з 96 своїх основних бойових танків Pz 87 (Leopard 2A4), і не виключено, що ці танки можуть "трансформуватися" у машини для України.

Читайте також: В "Орлан-10" та ракетах знайшли комплектуючі зі Швейцарії, взяті з машин та електровелосипедів – ЗМІ