xcounter
#

Румунія хоче вписатися в новий проєкт ППО, щоб мати більше можливостей із захисту неба від ракет і дронів

1888
ЗРК Mistral, фото – MBDA
ЗРК Mistral, фото – MBDA

Після того, як російські дрони-камікадзе неодноразово падали на території Румунії, у країні вирішили, що їм треба більше засобів протиповітряної оборони

Росія за 15 днів у вересні випустила по території України 269 дронів-камікадзе типу Shahed-131/136, і протягом цього часу декілька разів уламки цього озброєння знаходили на території Румунії, яка менш як за два тижні пройшла шлях від "загрози немає" до будівництва ерзац-укриттів для населення та заяв про те, що країна готова збивати російські дрони "залежно від рівня загрози".

Про те, як, а точніше чим Румунія планує боротися із загрозою у небі від РФ ми розповідали в окремому матеріалу, і серед усього до протидії "Шахедам" та крилатим ракетам там планують залучити й монітори.

Читайте також: Чому Румунія в один в один повторила дії Польщі з невизнанням факту російської атаки
Gepard
Зенітні самохідні установки Gepard румунських збройних сил, фото — U.S. DoD

А тепер маємо ще й таку новину — що Румунія також звернула увагу на зенітні ракетні комплекси Mistral від MBDA, цю інформацію в оборонному відомстві країни повідомили виданню Defense News. Таку зацікавленість у коментарі виданню також підтвердив і представник компанії Жюльєн Ватле.

Причому йдеться про те, що Румунія планує приєднатися до програми закупівлі ЗРК Mistral, яка була оголошена ще у червні цього року, коли п’ять країн — Франція, Бельгія, Естонія, Угорщина та Кіпр — оголосили про плани щодо спільних закупівель цього озброєння від MBDA.

Ракета Mistral
Ракета Mistral 3, фото — MBDA

Тоді повідомлялося про підписання угоди про співробітництво, водночас контракт має бути підписаний цієї осені — поки що незрозуміло, скільки систем буде поставлено потенційним замовником і в яку взагалі ціну обійдеться закупівля — але відзначається, що у рамках спільного проєкту завдяки масштабам це може бути дешевше.

Нагадаємо, що Україна також використовує зенітні ракетні комплекси Mistral на полі бою.

Читайте також: Нацгвардія показала, як TAB-71 від Румунії та ДП-27 допомагають збивати "Шахеди" (відео)