В соцмережах з’явилось фото перевезення залізничним транспортом як мінімум однієї самохідної артустановки типу M-1989 Koksan виробництва КНДР, котре найбільш ймовірно вже відбувається на території Росії.
Про всяк випадок - на території Північної Кореї використовується переважно залізнична колія "європейської" ширини 1435 мм, однак на прикордонних з РФ переходах використовується суміщена колія на "європейську" 1435 мм ширину та на "стандартну" 1520-мм ширину, тобто скоріш все на цьому знімку росіяни везуть "Коксан" таки своїм рухомим складом.
Читайте також: Кому РФ змогла продати свій Су-57, якщо дійсно змогла після 16 років спроб
Один лише такий знімок не дозволяє на даний момент судити про масштаб можливої передачі таких САУ для російських військ. Хоча би орієнтовна кількість наявних у північнокорейського режиму чучхе M-1989 Koksan не є відомо.
Однак маємо згадати і про повідомлення, яке було в середині жовтня 2024 року про те, що російські військові ймовірно таки почали освоювати північнокорейські САУ неназваного типу на базі Вищого артилерійського командного училища (ВАКУ) в Саратові.
Тобто з певною ймовірністю рашисти на даний момент уже могли пройти етап "первинного знайомства" з артилерією своїх "колег" в КНДР, і тому можуть бути доволі близькі до готовності застосовувати таке озброєння на практиці.
Тому зараз, на даному етапі, ми можемо просто працювати з фактом, що росіяни почали отримувати САУ M-1989 Koksan, ну і на основі цього підкреслювати наступні моменти.
Про доволі своєрідні характеристики "Коксан" ми розповідали в окремій публікації, але коротко про них нагадаємо: дальність стрільби до 40 кілометрів за умови використання стандартного снаряду, до 60 кілометрів – за умови використання активно-реактивного снаряду, темп стрільби – 2 постріли на 5 хвилин, а головне – калібр 170 міліметрів, нестандартний як для армії РФ.
На цьому тлі одразу виникає базове питання про те, які саме артилерійські підрозділи у військах РФ можуть отримати "Коксани". Бо наприклад, наявні та зняті з консервації крупнокаліберні САУ 2С7 "Пион" та 2С4 "Тюльпан" рашисти зводили у важкі артилерійські бригади, головними завданнями яких заявлялись стрільба по укріпленням ЗСУ та протидія артсистемам натівського зразка у розпорядженні наших військових.
В свою чергу, сам факт отримання M-1989 Koksan від КНДР не обов’язково вказує тільки на те, що у росіян могли початись проблеми із наявним парком 203-мм САУ "Пион". Росіянам "Коксани" могли стати потрібними зокрема для нарощення їх можливостей по контрбатарейній боротьбі проти артсистем натівського зразка в розпорядженні ЗСУ.
Читайте також: США після 38-річної перерви відновлюють виробництво вибухівки для снарядів: скільки часу та грошей потрібно на завод