xcounter
#

​Rheinmetall ​буде робити "Народний супутник" від Притули: укладена угода з ICEYE

1427
SAR-супутник ICEYE
SAR-супутник ICEYE

Намір Rheinmetall почати робити розвідувальні супутники прямо пояснений зростанням попиту на космічну розвідку у всьому світі

Німецький оборонний гігант Rheinmetall розширює портфель своєї продукції та доволі серйозно підійшов до космічної сфери, запланувавши виробництво супутників із компанією ICEYE.

Наразі між оборонною та космічною компаніями підписано меморандум щодо створення спільного підприємства на якого будуть збиратися супутникові апарати дистанційного зондування Землі за допомогою SAR-технології.

Читайте також: У Кореї розморозили розробку одномісного FA-50 - легкого винищувача, який має потіснити F-16

Це ті самі супутники, один з яких був викуплений Україною за гроші, що були зібрані волонтерським "Фонд Сергія Притули". Нагадаємо, що літом 2022 року українці скинулись на три Bayraktar TB2 понад 600 млн грн, але турецька Baykar поставила їх безоплатно.

І саме ці SAR-супутники мають збиратися у Німеччині на підприємстві, 60% якого буде належати Rheinmetall, а 40% - ICEYE. Воно буде розміщено на майданчику Нойс, що на заході Німеччини та має запрацювати у другому кварталі 2026 року.

Варто додати, що Нойсі знаходиться Pierburg GmbH, підприємство Rheinmetall, що належить до кластера Power Systems, який був орієнтований, в першу чергу, на забезпечення комплектуючим автомобільної промисловості. Ця компанія спеціалізується на системах контролю викидів, подачі повітря, та дросельних заслінках, а останнім часом залучалась до роботи над водневою енергетикою. Але тепер, вочевидь, відкриває для себе справжні космічні горизонти.

Причина уваги Rheinmetall до космічної теми доволі чітко сформульована її очільником Арміном Паппергером, який прямо заявив, що це відповідь на зростання попиту у космічній розвідці по всьому світу. Також таке об'єднання відповідає й інтересам ICEYE, яке декларує бажання стати провідним постачальником таких послуг.

І варто нагадати, що супутники із SAR-технологією, тобто створення радіолокаційних зображень місцевості, мають певну перевагу над оптичними супутниками. Зокрема вони можуть здійснювати "зйомку" у будь-який час доби та за будь-якого рівня хмарності.

При цьому у достатній роздільній здатності для виявлення та класифікації ворожих цілей. Як бачить супутник ICEYE свого часу показувало ГУР МОУ.

Читайте також: Що це за китайський винищувач J-10, з російсько-ізраїльським корінням, який збиває французький Rafale