Головне управління розвідки Міністерства оборони України продемонструвала як саме працюють супутники ICEYE, один з яких та доступ до бази знімків був закуплений за пожертви волонтерський "Фонд Сергія Притули". Нагадаємо, що тоді гроші збирали на ударно-розвідувальні дрони Bayraktar TB2, а турецька компанія Baykar передала їх безкоштовно.
Відповідно до звіту ГУР МО, за п'ять місяців було зроблено розвідку майже 1000 районів, як на окупованій території України, так і поза її межами. Загалом було виявлено 7321 об'єкт військової та спеціальної техніки, а також табори ворога:
Читайте також: Час передати МіГ-29 до України нарешті прийшов: міністр оборони Словаччини закликав передати винищувачі ЗСУ
- 45 літаків
- 27 вертольотів
- 6 ОТРК "Искандер"
- 36 ЗРК С300
- 12 ЗРКГ "Панцирь"
- 11 радіолокаційних станцій
- 10 понтонних переправ
- 360 наметів у таборах
Зазначається, що "значна частина з цього переліку знищена". Але окрім статистики було й продемонстровані знімки, які робить ICEYE і необхідно зазначити, що вони майже не відрізняються від оптичного діапазону, хоча зроблені у радіолокаційному спектрі.
І реальні знімки доволі сильно й у кращу сторону відрізняються від того, що до цього демонстрував сам розробник супутника.
Зокрема ГУР МО виклало зображення танків у районі Червонопопівки Луганської області, й на знімку видно навіть сліди від траків, які залишили машини.
Також продемонстровано й зображення пускової ЗРК С-300, у районі Бердянська Запорізької області, й на знімку також більш ніж чітко видно сліди переміщення військової техніки.
ГУР МО опублікувало й знімок військового об'єкту на території РФ - польового табору поблизу селища Ровеньки у Бєлгородській області. Він знаходиться всього у п'яти кілометрах від кордону України, що цілком пояснює можливі "бавовни" у цьому районі.
І хоча використання супутника для зйомки у прикордонних районах можливо вважати й надмірним, але це цілком можливо вважати демонстрацією можливостей бачити, що відбувається й у таборах армії РФ десь за Уралом.
Зазначимо, що саме SAR-технологія, яка використовується в ICEYE дозволяє ігнорувати такі речі, як час доби та хмарність. Тобто отримувати дані щодо сил ворога за будь-яких умов, а це означає й можливість завдання високоточних далекобійних ударів.
Читайте також: Чому ракети Х-101 мають значно меншу точність у ночі, але ворог все одно їх застосовує у темну пору доби