xcounter
#

ГУР показало як насправді бачить супутник ICEYE та оголосило кількість знайдених об'єктів ворога

10386
ГУР показало як насправді бачить супутник ICEYE та оголосило кількість знайдених об'єктів ворога

Воєнна розвідка України відзвітувалась про використання "народного супутника" ICEYE за п'ять місяців

Головне управління розвідки Міністерства оборони України продемонструвала як саме працюють супутники ICEYE, один з яких та доступ до бази знімків був закуплений за пожертви волонтерський "Фонд Сергія Притули". Нагадаємо, що тоді гроші збирали на ударно-розвідувальні дрони Bayraktar TB2, а турецька компанія Baykar передала їх безкоштовно.

Відповідно до звіту ГУР МО, за п'ять місяців було зроблено розвідку майже 1000 районів, як на окупованій території України, так і поза її межами. Загалом було виявлено 7321 об'єкт військової та спеціальної техніки, а також табори ворога:

Читайте також: Час передати МіГ-29 до України нарешті прийшов: міністр оборони Словаччини закликав передати винищувачі ЗСУ
  • 45 літаків
  • 27 вертольотів
  • 6 ОТРК "Искандер"
  • 36 ЗРК С300
  • 12 ЗРКГ "Панцирь"
  • 11 радіолокаційних станцій
  • 10 понтонних переправ
  • 360 наметів у таборах

Зазначається, що "значна частина з цього переліку знищена". Але окрім статистики було й продемонстровані знімки, які робить ICEYE і необхідно зазначити, що вони майже не відрізняються від оптичного діапазону, хоча зроблені у радіолокаційному спектрі.

ICEYE знімки

І реальні знімки доволі сильно й у кращу сторону відрізняються від того, що до цього демонстрував сам розробник супутника.

ICEYE знімки

Зокрема ГУР МО виклало зображення танків у районі Червонопопівки Луганської області, й на знімку видно навіть сліди від траків, які залишили машини.

ICEYE знімки

Також продемонстровано й зображення пускової ЗРК С-300, у районі Бердянська Запорізької області, й на знімку також більш ніж чітко видно сліди переміщення військової техніки.

ICEYE знімки

ГУР МО опублікувало й знімок військового об'єкту на території РФ - польового табору поблизу селища Ровеньки у Бєлгородській області. Він знаходиться всього у п'яти кілометрах від кордону України, що цілком пояснює можливі "бавовни" у цьому районі.

І хоча використання супутника для зйомки у прикордонних районах можливо вважати й надмірним, але це цілком можливо вважати демонстрацією можливостей бачити, що відбувається й у таборах армії РФ десь за Уралом.

ICEYE знімки

Зазначимо, що саме SAR-технологія, яка використовується в ICEYE дозволяє ігнорувати такі речі, як час доби та хмарність. Тобто отримувати дані щодо сил ворога за будь-яких умов, а це означає й можливість завдання високоточних далекобійних ударів.

ICEYE знімки
Читайте також: Чому ракети Х-101 мають значно меншу точність у ночі, але ворог все одно їх застосовує у темну пору доби