xcounter
#

Що це за супутники ICEYE, які придбали за кошти на Bayraktar TB2 і чому це дійсно важливо

Знімок Керченської протоки з наятком від ICEYE
Знімок Керченської протоки з наятком від ICEYE
25312

Та ситуація, коли Збройні Сили України отримали дійсно "космічну" перевагу над ворогом

Волонтерський "Фонд Сергія Притули" повідомив, що понад 600 млн гривень, які збирались на три ударно-розвідувальні дрони Bayraktar TB2, але передаються компанією Baykar безкоштовно, пішли на супутникову розвідку.

Україна отримала у своє розпорядження всі можливості одного із супутників фінської компанії ICEYE, а також річний доступ до всіх актуальних знімків з інших супутників цієї компанії.

Читайте також: У РФ розкрили темпи виробництва ракет "Оникс", якими б'ють по Україні

Головна особливість цих супутників у тому, що вони знімають не у видимому спектрі, а за допомогою технології SAR - радару з синтезованою апертурою. Це дозволяє їм дивитися через хмари, туман, дим, не залежати від рівня освітленості і регулярно здійснювати знімки.

ICEYE
Супутник ICEYE

Роздільна здатність таких знімків становить 1 метр на піксель при знімку району 15х15 км, чого вже достатньо для виявлення військової техніки (при меншому розміру площі фільмування можливо досягти кращих результатів до 0,25 м на піксель). Також є режим потокового сканування з роздільною здатністю 3 метри на піксель при фільмуванні смугою 30х50 км.

Одночасно на орбіті знаходиться 21 супутник компанії ICEYE, що робить її оператором найбільшого "флоту" SAR-супутників у світі. Кожен з них розміщується на близько-полярній орбіті з кутом нахилу 97,7 градуса з параметрами 560х580 км.

ICEYE
Данні щодо орбіти супутника ICEYE-X5 від сервісу n2yo

Кількість супутників має вкрай важливе значення через те, що від цього прямо залежить темп оновлення даних. Кожен з супутників проходить над тим самим об'єктом раз на 22 дні, що враховуючи розмір угрупування оновлювати данні раз на добу.

Таким чином стає можливість відстежувати ворога, слідкувати за концентрацією техніки, боєприпасів, розміщення складів боєприпасів, фортифікаціями й при цьому нехтувати не тільки погодою, але і засобами маскування противника. Бо SAR радар може не те що через хмари дивитися, а й через маскувальну сітку заглядає.

SAR супутик ICEYE
Порт Роттердама у SAR-зображенні з супутика ICEYE та у оптичному каналі з супутника Maxar

А враховуючи те, що в умовах України, від 100 до 160 днів на рік хмарна погода - це має доволі високе значення. Але ж мова йде не тільки про розвідку на території України, бо стає можливим отримувати власні дані щодо дій РФ у глибокому тилу.

Таким чином можливо констатувати, що таке розширення розвідувальних можливостей Збройних Сил України дійсно має дійсно "космічне" значення.

Читайте також: Рашиська авіація втікає з Криму не дочекавшись "гастролей бавовни": де тепер базуються літаки "ВКС" РФ