xcounter
#

Південна Корея з 2018 року працює над аналогом Taurus та має контракт на свою зменшену копію "Таурус", і це таки непослідовно

1856
Дослідний зразок Cheonryong (KALCM), фото з відкритих джерел
Дослідний зразок Cheonryong (KALCM), фото з відкритих джерел

Хоча південні корейці мають відповідну технологічну базу, це не додає стрімкості в реалізації розробки

В одній з наших публікацій ми розповідали про те, що у жовтні 2024 року ВПС Республіки Корея провели перший за 7 років після прийняття на озброєння пуск крилатої ракети Taurus; усього Південна Корея може мати 267 таких КР.

А тепер ми хочемо провести про одну цікаву непослідовність – Південна Корея веде роботи по власній крилатій ракеті повітряного базування, яку справедливо можна назвати аналогом Taurus, і паралельно реалізує контракт на свою зменшену копію оригінальної КР "Таурус".

Читайте також: Південна Корея має 48 пускових Patriot, компанію для модернізації обере через торги, і це дивно
Південнокорейський FA-50 із перспективною KEBD 350K-2, рендер з відкритих джерел

Якщо конкретніше, то у цій історії аналогом Taurus можна назвати крилату ракету за південнокорейським проектом Cheonryong, він же KALCM або Sky Dragon, роботи по якій йдуть насправді ще з 2018 року, і про котру в своїй публікації розповідає портал Army Recognition з посиланням на Biz.Hankook.

На даний момент Cheonryong або KALCM проходить льотні випробування, в ролі носія виступає FA-50, а з 2026 року носієм має стати також перспективний KF-21, що належить до п’ятого покоління. Передбачається, що при застосуванні з FA-50 ця ракета матиме дальність пуску 350 кілометрів, із KF-21 – 500 кілометрів; стартова маса складає 1300 кілограмів.

Поточні плани передбачають виробництво 600 ракет, із яких перші 200 мають бути поставлені до 2030 року. Також відомо, що загальний бюджет на на роботи по створенню Cheonryong складає близько 800 мільйонів доларів, ще близько 300 мільйонів доларів будуть необхідні на розгортання серійного виробництва.

Дослідний зразок Cheonryong (KALCM), фото з відкритих джерел

Водночас, у грудні 2023 року Південна Корея уклала контракт із консорціумом Taurus-LIG Nex1 на створення крилатої ракети під позначенням KEBD 350K-2, яка по суті стане зменшеною копією того ж "Тауруса".

Передбачається, що KEBD 350K-2 матиме стартову масу всього 907 кілограмів при збереженні показника дальності польоту в 500 кілометрів. Інші передбачені відмінності цієї КР від оригінального варіанту Taurus можна побачити на інфографіці нижче.

Порівняльна інфографіка із характеристиками версій ракети Taurus від Janes

На цьому місці окремо наголосити, що описані вище Cheonryong (KALCM) та KEBD 350K-2 є двома різними паралельними проектами в сегменті КР повітряного базування, які наразі веде Південна Корея.

Такий підхід виглядає непослідовним, але може бути виправданим в разі, якщо виявиться, що задум південних корейців у даному випадку – створити умови для швидкого насичення своїх збройних сил крилатими ракетами як елементом арсеналу стримування Північної Кореї.

Читайте також: Бразилія швидко і таємничо на гроші ОАЕ зробила ПКР Mansup на базі ASTROS II, яку вже готують на експорт