xcounter
#

Taurus по бункеру у дії: унікальне відео від Корейських повітряних сил та перший пуск за 7 років

7593
Taurus по бункеру у дії: унікальне відео від Корейських повітряних сил та перший пуск за 7 років

Через те, що Taurus вже не виробляють, а Сеулу замовив лише 267, їх пуски унікальні самі по собі, а саме цей був зафільмований у всіх деталях

Повітряні сили Південної Кореї показали перший за сім років пуск крилатої ракети Taurus, яка була запущена з F-15K по цілі, яка імітувала захищений об'єкт типу командного пункту. Враховуючи те, що він був прикрашений червоною зіркою - у Сеулі вміють говорити тією мовою, яку розуміють диктатори.

І ці випробування дійсно є унікальними, бо ці німецькі крилаті ракети вже не виробляються, а Корея у 2013 році замовила 177, а у 2018 ще 90 одиниць, загалом 267. Більше того, сучасні камери, якими фільмували цей пуск дозволили роздивитися деякі доволі цікаві деталі.

Читайте також: З фантастичних фільмів: як буде виглядати транспортник з вертикальним злетом за проєктом SPRINT від Boeing

На жаль програмування польотного завдання, для чого необхідний "суперкомп'ютер", показано не було, а тому можливо звернути уваги на доволі специфічну аеродромну техніку, що використовують корейці для перевезення боєприпасів.

Taurus

Крилата ракета була підвішена під внутрішній пілон на крилі F-15K, який таким чином може нести два Taurus. Але, знов таки, через кількість наявних, у корейський повітряних силах обмежились лише однією.

F-15K Taurus

Політ носія крилатої ракети супроводжували ще два F-15K, які вочевидь також супроводжували ракету під час маршової ділянки польоту.

F-15K Taurus

Також увагу можливо звернути на те, що F-15K на іншому крилі ніс, напевно для балансу, інертну бомбу, а також невеликий контейнер з контрольною апаратурою ACMI (Air Combat Maneuvering Instrumentation), який фіксує всі маневри літака та використанням ним озброєння.

Taurus

Цікаво, що маршрут для Taurus проклали з висотною ділянкою, хоча для прориву повноцінної протиповітряної оборони ця ракета якраз має летіти максимально низько. Такий вибір траєкторії може бути пояснений тим, що у випадку удару по КНДР більшу загрозу несуть не старі ЗРК, а зенітна артилерія. Хоча КНДР і декларує у себе наявність ЗРК Pongae-5 (KN-06), яка випробовувалась у 2017 році й доволі схожа, зокрема ракетою та РЛС (якщо він реально працює), на С-300.

Taurus

Або профіль польоту був обраний таким чином, щоб запустити ракету на максимальну дальність, що означає зниження до мінімальної висоти лише на кінцевій ділянці польоту.

А от далі був показаний приліт самого Taurus у ціль. При цьому для фільмування корейці пожертвували декількома камерами, але дійсно зняли унікальні кадри.

Taurus

А завдяки тому, що одна з них була високошвидкісна було зафіксовано, як Taurus пробиває перешкоду, щоб потім вибухнути всередині укриття.

Taurus

Нагадаємо, що головною задачею Taurus, як і Storm Shadow / SCALP є знищення захищених об'єктів. Для цього вони використовують схожі за компонуванням бойові частини, які складають з лідуючого кумулятивноного заряду, що пробиває першу основну перешкоду, та основного осколково-фугасного, що влітає у отвір, а своєю кінетичною енергією пробиває ще декілька перешкод, наприклад поверхів бункеру й вибухає згодом.

Taurus пробиття бойова частина
Читайте також: Бундесвер фактично розписався у безпорадності проти дронів, що шпигують за їхніми об’єктами