Якщо виходити із даних The Military Balance 2024, то на початок минулого року Південна Корея у своєму розпорядженні мала 48 пускових установок ЗРК Patriot в складі двох зенітно-ракетних батальйонів; при цьому зазначалось, що ці установки уже на той момент були адаптовані під застосування ракет GEM-T та PAC-3.
Водночас, на такому тлі з’явилось повідомлення, що Сеул хоче укласти контракт на модернізацію своїх "Петріотів", через що статус цих ЗРК в збройних силах Південної Кореї лишається не до кінця ясним.
Читайте також: Вперше з’явилося відео, як ракетами APKWS II з винищувача знищують безпілотники хуситів

Портал Janes пише про те, що Управління оборонних закупок (DAPA) Південної Кореї 18 травня 2025 року оголосило тендер очікуваною вартістю 305,8 мільярдів південнокорейських вон (еквівалент 209 мільйонів доларів) на підтримку модернізації пускових установок ЗРК Patriot.
В даному випадку південнокорейська DAPA не розкриває деталі програми по майбутній модернізації своїх "Петріотів". Вказується лише те, що ця програма "має відновити та покращити характеристики цих ЗРК".
Відбір конкурсних пропозицій призначений на 26 березня 2025 року. Передбачається, що перемогу в цьому тендері отримає компанія, яка зможе запропонувати найнижчу ціну на свої послуги та дати необхідну якість робіт.

Ось саме такий момент, тобто із відбором підрядників для модернізації Patriot у Південній Кореї через тендер виглядає дещо дивним. Для початку – логічним у цій історії виглядало би те, якби південнокорейська DAPA вирішила звернутись напряму до Lockheed Martin, щоб провести необхідні роботи по "Петріотам".
Тим більш, як пише портал Defense News, у червні 2022 року Південна Корея заявила про схвалення плану обсягом 600 мільйонів доларів на закупівлю неназваної кількості ракет PAC-3, ну й окрім того – модернізувати під застосування цих ракет наявні пускові установки M902 до Patriot, котрі на той момент могли відстрілювати лише зенітні ракети типу PAC-2.

Інших даних щодо намірів по модернізації південнокорейських "Петріотів" у відкритому доступі нема, і саме це робить статус цих ЗРК в збройних силах Південної Кореї не до кінця ясним. Бо для початку неясно, чи ці комплекси уже модернізовані для застосування PAC3, чи Республіка Корея тільки перейде до реалізації відповідних робіт.
Раніше Defense Express писало також про те, що Єгипет та Південна Корея з 2022 року мають угоду по K9 на майже $2 млрд, яка йде на диво повільно, про що була відповідна новина.

Читайте також: Для піхотних бригад США у General Dynamics пропонують легку "дронобійку" замість бойових лазерів