Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.
Сухопутні війська України та ОАЕ
На полях виставки IDEX-2021 сьогодні 22 лютого відбулася зустріч командувача Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковника Олександра Сирського та командувача Сухопутних військ Збройних Сил Об’єднаних Арабських Еміратів генерал-майора Рашид Саїд Аль-Шехі.
Читайте також: Олександр Сирський: Набутий бойовий досвід та належна підготовка - основні складові, що забезпечують перемогу
Мета зустрічі – ознайомитись із динамікою та амбітними перспективами розвитку співробітництва між арміями України та ОАЕ. Так, наше військове керівництво – цікавиться питанням технічного переоснащення, військове керівництво ОАЕ – робить наголос на питаннях військової науки та обміну досвідом.
Зокрема, як відзначив очільник Сухопутних Військ ЗСУ Сирський, для України важливо побачити, якою саме технікою озброється армія ОАЕ. І також – налагодити співпрацю між збройними силами обох країн, що в свою чергу стане елементом комплексної співпраці між Україною та ОАЕ у військово-політичній царині.
В свою чергу, командувач Сухопутних військ ЗС Об’єднаних Арабських Еміратів генерал-майор Рашид Саїд Аль-Шех наголосив, що для його держави важливі: поглиблення двосторонньої військово-технічної співпраці між країнами, вирішення загальних питань, які виникають у ході проведення заходів співробітництва у сфері військової освіти та науки, обмін досвідом у питаннях реформування та розвитку збройних сил обох країн.
Оснащення корветів Ada
Міноборони повідомили подробиці оснащення турецьких корветів класу Ada для Військово-морських сил України, перший з яких мають побудувати до 2023 року.
Заступник Міністра оборони України Олександр Миронюк в інтерв’ю Defense Express детально розповів про вибір протикорабельних ракет, засобів протиповітряної оборони, а також бойової інформаційно-керуючої системи.
"У корветах Ada для України передбачена максимізація використання протикорабельних ракет. В першу чергу, звісно, це наш український "Нептун", але й американський Harpoon, турецька Atmaca, норвезька Naval Strike Missile та інші ракети, які зараз тільки розробляються. Треба розуміти, що корвет - це корабель, який буде нести службу декілька десятків років. За цей час будуть розроблені нові ПКР, які будуть мати інші характеристики та габарити, тому ми заздалегідь не обмежуємо себе у штучних рамках", - повідомив Олександр Миронюк. Інші деталі – в матеріалі Defense Express.
БМ "Оплот" та модернізовані Т-72АМТ
Замовлення на харківський БМ "Оплот" може з’явитися в оновленому держоборонзамовленні на цей рік.
Свої очікування з цього приводу озвучив генеральний директор ДК "Укроборонпром" Юрій Гусєв у середу, 24 лютого ц.р., під час передачі ЗСУ партії з п'яти модернізованих танків Т-72.
За його словами, наразі в Концерні чекають на затвердження державного оборонного замовлення на 2021 рік, в остаточному варіанті якого, можливо, з’явитеся замовлення й на "Оплот". Деталі – в матеріалі Defense Express.
Ракети не вибухнули
Здається, покупці російської зброї знову не задоволені її ефективністю та якістю. Так, прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян поскаржився на оперативно-тактичний комплекс "Іскандер" російського виробництва.
Така критика стала реакцією Пашиняна на заяви колишнього президента Республіки Вірменія Сержа Саргсяна про те, що "ОТРК "Іскандер" треба було використовувати вже на четвертий-п’ятий день війни, коли Азербайджан накопичив велику кількість живої сили в Горадізе та на інших ділянках".
Так, на прохання журналіста 1in.am прокоментувати цю заяву, Пашинян зазначив наступне: "Я гадаю, що він повинен мати відповіді на багато запитань і не має ставити запитання, відповіді на які він знає. А, може, він відповість, чому випущені ракети "Іскандера" не вибухнули або ж вибухнули лише на 10%?".
На питання журналіста, чи це дійсно так Пашинян відповів "не знаю. Може, це була зброя 80-х?".
Протикорабельна ракета від ОАЕ
Об’єднані Арабські Емірати просуваються у створенні власної протикорабельної ракети, яка отримала назву HAS-250 та розробляється корпорацією Edge на замовлення власних ВМС. Вперше ракету продемонстровано на міжнародній виставці IDEX-2021, яка днями відкрилась в Абу-Дабі.
Цікавою особливістю демонстраційного ролика є те, що у якості цілі у ньому обрано корабель військово-морських сил РФ. А саме - великий протичовновий корабель "Вице-адмирал Кулаков" з бортовим номером 626, який приписаний до Північного флоту та знаходиться у строю.
HAS-250 має багато спільного з цілою низкою протикорабельних ракет, включно з українською Р-360 "Нептун", турецькою Atmaca, американським Harpoon та іншими. Деталі про ракету – в матеріалі Defense Express.
Гарної неділі!
Читайте також: Хто замінить "ветерана": що відомо про наступника легендарного M1 Abrams