xcounter
#

Оголошено потужний пакет допомоги з танками, БМП, ЗРК IRIS-T та HIMARS від Німеччини

14050
Пускова IRIS-T SLM​
Пускова IRIS-T SLM​

У новий пакет допомоги від Німеччини увійшло найнеобхідніше озброєння для ЗСУ та десятки тисяч 155-мм боєприпасів

Уряд Німеччини оновив перелік озброєння, яке передано до України і який на цей раз включає різноманітну бронетехніку, зенітні ракетні комплекси, викуплені у США HIMARS, а також боєприпаси та інше обладнання.

До передачі призначено одразу 20 бойових машин піхоти Marder, які на постійній основі передаються до України. Скоріш за все, відновлення цих 20 машин було замовлено у січні 2024 року. Серед зразків бронетехніки також вказано 10 танків Leopard 1A5, які вже в Україні додатково бронюють.

Читайте також: Німеччина зробила власний FPV-дрон під різні боєприпаси, який вже б’є рашистів в Україні
Marder
Marder

Як до танків, так і до БМП у пакеті передаються боєприпаси. Також у пакеті озброєння увійшли 21 тисяча 155-мм снарядів. А також 285 зразків стрілецької зброї - по сто штурмових MK 556 та CR 308, а також 85 снайперських HLR 338, а також 4 млн набоїв.

У пакеті містяться й ряд інженерних машин: один БРЕМ Bergepanzer 2, чотири машини розмінування WiSENT, два мостоукладачі Biber та дві інженерні машини Pionierpanzer 2A1 Dachs. Також передається 16 автоцистерн Zetros.

Окрім анонсованої, але поки не переданої третьої батареї Patriot, яка вже буде останньою від Німеччини, про що офіційно повідомив очільник оборонного відомства країни Борис Пісторіус, попри розмови про можливу передачу і четвертого ЗРК, оголошено про передачу двох ЗРК типу IRIS-T.

Пускова IRIS-T SLM
Пускова IRIS-T SLM

Мова йде про один IRIS-T SLM середньої дальності, який забезпечує знищення цілей на дальності до 40 км та один IRIS-T SLS малої дальності із дальністю дії до 12 км. Загалом їхня кількість у строю ЗСУ, відповідно до офіційного переліку, становитиме тепер чотири IRIS-T SLM та два IRIS-T SLS.

У пакет також увійшли три далекобійні системи HIMARS, який Берлін замовив у США спеціально для України. Їх продаж був погоджений у травні із зазначенням орієнтовної ціни у 30 млн доларів. При цьому продавались вони із запасів армії США, а не були виготовлені з нуля, що і дозволило реалізувати доволі швидкі постачання.

У пакеті також 4 антидронових датчики, без уточнення типу, три системи AMPS від Hensoldt для захисту вертольотів від зенітних ракет, 100 окулярів нічного бачення, неназване IT обладнання та рятувальні човни.

Читайте також: Скільки коштують далекобійні ракети AMRAAM-ER для NASAMS та який цінник у AIM-120C-8