xcounter
#

Новий пакет допомоги від Великої Британії із десятком САУ AS90: Лондон продовжив трансфер артилерії

5757
Навчання українських артилеристів на САУ AS90 у Британії (фото: UK Ministry of Defence)
Навчання українських артилеристів на САУ AS90 у Британії (фото: UK Ministry of Defence)

Армія Великої Британії залишається з мінімумом 155-мм артилерії, але Лондон передає AS90 до ЗСУ

Уряд Великої Британії оголосив про виділення нового траншу допомоги озброєнням для України, який містить вкрай важливі позиції. Оголошення пакета відбулось вчора, 7 липня, після візиту міністра оборони країни Джона Гілі, який був призначений на посаду лише 5 липня у зв'язку з відставкою уряду Ріші Сунака.

При цьому новий очільник британського оборонного відомства пообіцяв подбати про збільшення військової підтримки, й зазначив, що зміна уряду непохитне об'єднану підтримку України у протистоянні російській агресії.

Читайте також: Чи можна перетворити на щось корисне 12 ракетних крейсерів Ticonderoga, які США зараз активно списують

А у новий пакет допомоги увійшло одразу десять САУ AS90 та 32 нові стволи для них та інші критичні запчастини. Зазначимо, що британський уряд ще у січні 2023 року анонсував передачу близько 30 цих САУ. А станом на середу липня повідомлялось про успішне завершення навчання другої групи українських артилеристів після чого у Лондоні вже не повідомляли про аналогічні кроки.

З огляду на це, скоріш за все, мова йде про додаткові AS90, а не про анонсовані на початку 2023 року. Це також збігається із тим, що на початку травня 2024 року британські військові провели останні стрільби з AS90, що означало скоро списання всі цих артусатновок. Щодо залишкової кількості, то за неофіційною інформацією мова йде про ще 30 одиниць.

Зазначимо, що Велика Британія, замінює AS90 на німецькі САУ RCH 155, які також замовлені Україна, які також замовлені для України, а у вигляді тимчасового рішення замовила шведські Archer. Водночас рішення продовжити передачу AS90 - це про те, що британська армія залишається з мінімумом 155-мм артилерії, бо замовлено всього 14 одиниць Archer, а RCH 155 має почати надходити ближче до 2030 року.

Також у пакет допомоги, який був оголошений британським урядом увійшло:

  • 50 малих катерів
  • 40 машин розмінування
  • 61 бульдозер
  • 250 тис. боєприпасів 50-го калібру
  • 90 протитанкових ракет Brimstone

Читайте також: Швейцарія хоче новий ЗРК для свого війська, але "в грі" залишилася одна компанія - чому відмовилися інші