xcounter
#

Швейцарія хоче новий ЗРК для свого війська, але "в грі" залишилася одна компанія - чому відмовилися інші

4027
Швейцарія хоче новий ЗРК для свого війська, але "в грі" залишилася одна компанія - чому відмовилися інші

Німецький виробник озброєнь Diehl Defence тепер єдиний, хто залишився у тендері на постачання ЗРК швейцарському війську

Федеральне управління із оборонних закупівель Швейцарії у п’ятницю, 5 липня, оприлюднило повідомлення, що компанії Kongsberg з Норвегії та пан’європейська MBDA відмовилися брати участь у швейцарському конкурсі на постачання системи протиповітряної оборони середньої дальності для війська цієї країни. Як пояснили у Kongsberg та MBDA, причина відмови — обмеження по часу.

Таким чином, сьогодні єдиним учасником тендера у рамках програми MR GBAD (Medium-Range Ground-Based Air Defense System) залишається німецька оборонна компанія Diehl Defence з їхнім зенітним ракетним комплексом IRIS-T, розповідає видання Defense News.

Читайте також: Як Китай хотів шпигувати в Швейцарії за F-35 від США, але не вийшло

Причому тут може скластися ситуація, коли конкурс взагалі скасують, бо наявність лише одного учасника ще не означає, що він гарантовано стане переможцем на систему ППО для швейцарського війська.

Так, як наголошують в управлінні з оборонних закупівель, то сьогодні вони очікують пропозицію від "компаній, що залишилися" — вона має надійти до середини цього місяця.

Після чого, буде проведена оцінка цієї пропозиції — чи оберуть IRIS-T для швейцарських військових залежатиме від того, наскільки цей ЗРК відповідатиме визначеним вимогам.

Судячи з усього, можна обережно припустити, що передусім все залежатиме від того, чи узгодять сторони ціну, яка всіх задовольнить. Серед інших вимог — відповідність військовим, технічним та логістичним вимогам. "Серед усього, вона має вже успішно експлуатуватися", — а от тут проблем точно не виникне, бо IRIS-T успішно продемонструвала себе в руках українських військових.

Скільки всього коштів Швейцарія планує виділити на свій проєкт MR GBAD і які мають бути терміни постачання наразі невідомі.

Цікавим є також те, що раніше цього року Швейцарія погодилася приєднатися до німецької ініціативи Sky Shield або ж ESSI (European Sky Shield Initiative), у рамках якої учасники якраз обирають саме німецьку IRIS-T — втім, у Швейцарії акцентують на тому, що цей факт не впливатиме на їхнє рішення.

Раніше Defense Express розповідав, що Німеччина показала перспективний ЗРК IRIS-T SLX на дальність до 80 км.

Читайте також: Компанія із Швейцарії показала морський дрон VIDAR FP під торпеду та міни, корпус якого робитимуть в Латвії