xcounter
#

Британія шукала заміну AS90, вона її таки знайшла, і це буде саме німецька RCH 155

2538
RCH 155, ілюстративне зображення з відкритих джерел
RCH 155, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Яка тут передісторія, і що могло в підсумку вплинути на вибір

Під час зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцем в Берліні прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак оголосив, що британська армія в рамках своєї програми Mobile Fires Platform вирішила обрати німецьку перспективну колісну САУ RCH 155 на базі колісної бронемашини Boxer, котра має прийти на заміну AS90.

При цьому, як наголосив Сунак, для британської армії постачатимуться RCH 155 саме спільного німецько-британського виробництва, організація якого створить "сотні додаткових робочих місць та дозволить перемагати у майбутніх війнах".

Читайте також: Як штучний інтелект пройшов "хрешення вогнем" в ЗСУ, і заодно в ЦАХАЛі під час боїв у Газі

На цьому тлі цікаво, що у відкритому доступі відсутні дані про те, як просувається угода по поставці для армії Британії 14 колісних САУ Archerшведського виробництва, котра була підписана у березні 2023 року. Але, щоправда, тоді мова була про те, що шведські Archer мали виступити своєрідною "тимчасовою заміною" тим AS90, які передавались для ЗСУ в рамках військової допомоги від Великої Британії.

Натомість, у випадку із RCH 155 та програмою Mobile Fires Platform мова саме про остаточну заміну для AS90 в строю британської армії (89 одиниць на початок минулого року, за даними The Military Balance 2023), що має відбутись максимум до 2030 року.

На даний момент поки не зазначається, скільки саме RCH 155 планує отримати британська армія, і коли ці САУ мають почати надходити на озброєння.

RCH 155, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Загалом вибір цієї німецької колісної САУ виглядає логічним, оскільки Велика Британія і так налагоджує виробництво бронемашин Boxer, що виступають базою для RCH 155. Але водночас – і дещо неочікуваним, бо до цього моменту найбільшим ймовірними варіантами вважались або той же Archer, або ж південнокорейська САУ K9.

Нагадаємо, що основною особливістю RCH 155 є високий рівень автоматизації та "безпілотна" башта від PzH 2000, завдяки чому САУ може мати екіпаж лише з двох осі. Бойова маса складає 39 тон, швидкість та запас ходу по шосе – 100 км/год та 700 кілометрів відповідно, темп стрільби – 9 пострілів на хвилину, заявляється можливість ведення вогню на ходу, боєзапас – 30 пострілів.

Раніше Defense Express писав про те, що це за бомби Paveway IV для України, які нібито будуть передані Британією.

RCH 155, ілюстративне зображення з відкритих джерел
Читайте також: Скільки C-17 можуть одразу підняти в повітря США, і чому це нам важливо