Сили оборони України можуть отримати на озброєння нову станцію радіоелектронної розвідки від вітчизняного виробника, яка сьогодні проходить випробування – таку інформацію у своїх соцмережах повідомив очільник оборонного відомства України Олексій Резніков.
Нова станція радіоелектронної розвідки отримала назву РПС-7 "Інгул", вона призначена для виявлення таких цілей, як радари, системи протиповітряної оборони та літаки противника.
Як відзначається, станція вже проходить випробування, зокрема за допомогою РПС-7 "Інгул" військові могли "побачити" російський літак Ил-20 у небі над Азовським морем на відстані 250 км, а також Ил-22.
"Тактичну авіацію [бачимо] кожного дня, їм там дуже багато літає. Бачили роботу ЗРК "Тор", роботу РЛС "Зоопарк, ЗРК "Оса", – йдеться у відео.
Деталей про нову станцію РЕР поки не розголошують, водночас Резніков каже про те, що це компактна, легка конструкція, "така собі "міні-Кольчуга": "Я переконаний, що такі мобільні комплекси потрібні для Сил оборони в принципі, і я в захваті та маю надію, що найближчим часом ми отримаємо вже офіційний звіт від бригади, яка буде його застосовувати".
Як відзначає Резніков, система була передана українському війську на тестування безоплатно, нині на комплекс РПС-7 "Інгул" чекають випробування, після чого її можна буде поставити на озброєння, і згодом – закуповувати у рамках контракту для потреб Сил оборони України.
Нагадаємо, що "Кольчуга" – це автоматизована станція пасивної радіотехнічної розвідки. У версії "Кольчуга-М" радіус дії станції вглиб становить 600 км, по лінії фронту – 150 км. Повітряні цілі на висоті до 10 км станція може бачити на відстані до 800 км, максимальна кількість цілей, що відстежуються одночасно – 200 одиниць.
Читайте також: Чи можливо взагалі переробити далекобійний ЗРК С-200 для знищення наземних цілей