xcounter
#

Корвети Ada, які обрала Україна, також посилять Малайзію: чи відрізняються вони та які були конкуренти

4212
Корвет проєкту Afa TCG Kınalıada ВМС Туреччини
Корвет проєкту Afa TCG Kınalıada ВМС Туреччини

Малайзійські ВМС внесли до корвету Ada свої побажання, а сам проєкт обійшов пропозиції з Кореї та Італії

Для військово-морських сили Малайзії з урочистої різки першого листа сталі на Стамбульській верфі STM почалось будівництво першого корвету класу Ada (проєкт MILGEM), який має бути повністю готовим у 2027 році.

Саме корвети цього типу були обрані для програми Littoral Mission Ship Batch-2 (LMSB2), яка передбачає побудову трьох таких кораблів за трохи видозміним проєктом відповідно до вимог малайзійських ВМС. Варто додати, що до цього, з 2017 по 2021 рік країна закупила чотири патрульних кораблі класу Keris у Китаю за програмою Littoral Mission Ship Batch-1.

Читайте також: Ізраїль відбомбився по базі в Тартусі, на рейді якої досі можуть стояти кораблі РФ

Зазначимо, що аналогічні корвети проєкту Ada обрала й Україна. Перший, "Гетьман Іван Мазепа", спустили на воду 2 жовтня 2023 року, а другий "Гетьман Іван Виговський" - 1 серпня 2024 року.

LMSB2 матимуть довжину 99,56 метра, водозміщення близько 2500 тонн та 111 осіб екіпажу. Озброєння включатиме одну 76-мм універсальну артилерійську установку, 8 протикорабельних ракет Atmaca. Також корабель оснащений двома бойовими модулями STAMP з 12,7-мм кулеметами, а також одним Smash на 30-мм автоматичну гармату від Aselsan.

ППО корабля забезпечується корейським корабельним ЗРК Haegung (K-SAAM) від LIG Nex1 на 16 пускових шахт. Він здатний уражати цілі на дальності до 20 км. Особливістю ракети є комбінована система самонаведення з активною радіолокаційною та інфрачервоними головками. На ближніх підступах цілі має уражати 35-мм артилерійський комплекс Gökdeniz CIWS від Aselsan.

Корвети Ada  Малайзія

Таким чином за своїми бойовими можливостями малайзійська версія аналогічна українській, за виключенням одного додаткового 30-мм бойового модуля та корейського ЗРК. В українській встановлено французький комплекс MICA VL з аналогічною дальністю знищення цілей, але на 8 шахт.

Також нагадаємо і про існування пакистанського варіанту корветів Ada. А також про оригінальну турецьку версію, яка озброєна протикорабельним Harpoon та ЗРК RIM-116.

Також вибір Малайзії цікавий тим, що конкурентом Ada були корейський HDC-2000 від Hyundai Heavy Industries та італійський FCX15 від Fincantieri.

HDC-2000 Hyundai Heavy Industrie
HDC-2000 від Hyundai Heavy Industrie

Обидва варіанти пропонували схожі можливості та характеристики, тому вочевидь на вибір могли вплинути такі речі, як вартість, строки поставки, гнучкість конфігурації, а також звісно те, що Ada вже має замовників.

Читайте також: Австралія вперше запустила Tomahawk та стала третьою країною, яка це зробила