Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.
Switchblade
Пентагон у рамках розвитку безпілотних літальних апаратів в американському війську реалізує стратегічну програму Replicator, в якій втілює й досвід України - восени цього року оборонне відомство США офіційно, що у рамках першого кроку цього проєкту будуть закуповуватися баражуючі боєприпаси Switchblade 600 компанії AeroVironment.
Читайте також: По виробництву Су-57 в РФ вийшов цікавий витік даних, який ми зараз і розберемо
А 27 серпня міністерство оборони США оприлюднило повідомлення про те, що AeroVironment отримала гібридний контракт на постачання їхніх баражуючих боєприпасів "старшої" версії у невизначеній кількості на максимальну суму у 990 млн доларів з датою виконання до 2029 року, тобто протягом п’яти років. У компанії тоді ж стверджували, що розпочнуть виконувати замовлення протягом найближчих декількох місяців, тобто орієнтовно у листопаді-грудні цього року.
Разом з тим, минулого тижня в AeroVironment оприлюднили заяву, в якій йдеться про те, що Рахункова палата США (GAO) отримала протест, який оскаржує рішення оборонного відомства США про контракт, укладений з AeroVironment як "єдиним джерелом", що пов’язане з системами Switchblade. Розповідаємо, у чому причина.
САУ "Гвоздика"
Профільний ресурс btvt-2019 розповів про один цікавий експеримент по темі "що буде, якщо залити напалмом самохідну артилерійську установку 2С1 "Гвоздика" калібру 122-мм", і це дуже цікавий опис в плані деталізації ефектів, хоча там нема вказівки на час та місце проведення експерименту.
Якщо детальніше, то наприклад за умови, що фільтровентиляційні пристрої не ввімкнуті, то температура горіння напалму на броні 2С1 "Гвоздика" безпосередньо біля зони палання складала 157 градусів, в інших місцях – не більше 51 градусу. Розповідаємо, яку цікаву підказку це дає по "дронам-драконам".
Starlink на "Шахедах"
Сили оборони України під час однієї з нічних атак знищили російський Shahed-136, який був оснащений супутниковим зв'язком Starlink від SpaceX.
Відповідні фото Defense Express отримав з власних джерел. На них видно супутникову антену, на якій залишились серійні номери. Це має дозволити дослідити канали постачання термінала Starlink. Розповідаємо, що це про необмежну дальність зв'язку для БПЛА, що літає на 2000 км.
Індійські Т-72
В пресі пройшли повідомлення про те, що Індія хоче списати й продати на експорт більшу частину із свого наявного парку танків Т-72, при цьому фігурує цифра в 2400 машин (ймовірно, тут йдеться про сумарну кількість ОБТ цього типу в строю та на консервації).
Якби дивно це не було, але повідомлення про настільки масштабні наміри Індії по експансії на світовому ринку озброєнь із об’ємною пропозицією списаних танків особливого резонансу не викликали. Тим більш, що був більш актуальний інфопривід про те, що та сама Індія через "треті руки" насправді уже рік продає артилерійські боєприпаси для Сил оборони України. Розповідаємо, чому новина про плани Індії продати більшу частину своїх 2400 Т-72 має насправді насторожувати.
Крилата ракета SOM на МіГ-29
Водній з наших попередніх публікацій ми розповідали про те, що штурмовики Су-25 азербайджанських ВПС були адаптовані під малогабаритні крилаті ракети SOM, і що сам Азербайджан очікує на поставку цих ракет, які вперше були показані на параді ще у 2018 році.
До появи цієї новини були також повідомлення про те, що Азербайджан ймовірно міг адаптувати під крилаті ракети SOM свої літаки МіГ-29. Хоча у відкритому доступі досі нема фотографій, які б могли якось підтвердити чи заперечити такі припущення, сам по собі такий варіант виглядає цікавим, тому його варто розібрати окремо.
Читайте також: Яку зброю купує країна з маленьким бюджетом, коли під боком є РФ