xcounter
#

По виробництву Су-57 в РФ вийшов цікавий витік даних, який ми зараз і розберемо

86074
Виробництво Су-57, архівне фото з відкритих джерел
Виробництво Су-57, архівне фото з відкритих джерел

Які елементи доводилось шукати росіянам для виробництва своїх літаків п’ятого покоління, і чим це показова історія

Команда OSINT-дослідників Frontelligence Insight на своєму профілі у Twitter опублікувала своє дослідження по російським закупівлям для виробництва літаків Су-57 в обхід санкцій Заходу.

Там мова була про те, що одному із підрядників у цій програмі, підприємству "Микроприбор", було потрібно придбати деяке обладнання, щоб облаштувати автоматизовані робочі місця для калібрування та лабораторного випробування приладів МППУ-50 для супутникового зв’язку та радіолокації.

Читайте також: Румуни вважають, що РФ застосувала Су-57 для понад 40 ударів по Україні, але це дещо дивні дані

Ну і також – про закупівлю верстата Siemens KLE 360 німецького виробництва із програмно-числовим управлінням, контракт на яку було укладено уже в липні 2022 року, тобто після початку повномасштабного вторгнення РФ.

На перший погляд, тут картина й так виглядає вцілому зрозумілою – російський ВПК виявився настільки залежним від поставок від Заходу, що це проявляється навіть в історії із здавалось би малозначущим елементом під "літаючий аналоговнєт" під позначенням Су-57.

Але якщо уважно вчитатись у матеріали розслідування, котрі наведені у треді вище, то ми там зможемо побачити ще більш цікавіші пласти у цій картині.

Для початку маємо зауважити таку деталь – переважна більшість згаданого вище обладнання відноситься по суті до "товарів подвійного призначення", які формально доступні на цивільному ринку. Це ілюструє важливу "лазівку", якою досі користуються рашисти для виробництва зброї у війні проти України.

Викатка рашистського Су-57 із заводського цеху, ілюстративне фото довоєнних часів

Наступний важливий момент – згадані вище документи мають "ретроспективний" характер, тобто стосуються періоду попередніх двох років.

На перший погляд, це може виглядати дивно, але цьому може бути своє раціональне пояснення – рашисти не мають достатньо людського ресурсу, аби "замітати сліди" по усім оборудкам, які були проведені в обхід санкцій.

Можемо також припустити, що в цілях "раціоналізації" росіяни можуть розставляти пріоритети, по яким оборудкам та номенклатурам підсанкційного обладнання та ресурсів їм потрібно в першу чергу "замітати сліди", а по яким витік даних може бути не критичним.

Читайте також: РФ розкрила "вузькі місця" виробництва Су-57 під ракети Х-69, якими били по нашій енергетиці