xcounter
#

Хто б подумав, що буде порівняння CAESAR та індійських колісних САУ, але Вірменія дала привід

18798
Колісна САУ MArG 155 калібру 155-мм індійського виробництва, яку раніше замовила Вірменія, ілюстративне фото з відкритих джерел
Колісна САУ MArG 155 калібру 155-мм індійського виробництва, яку раніше замовила Вірменія, ілюстративне фото з відкритих джерел

По мотивам однієї цікавої збройної угоди, укладеної на полях виставки в Парижі

Під час оборонної виставки Eurosatory 2024 Вірменія та Франція уклали контракт на поставку колісних САУ CAESAR. Умови цього контракту не розголошуються, тут вагомим є сам факт, що колись проросійська Вірменія замовляє все більше зброї у Франції, котра в свою чергу зацікавлена в подальшій експансії свого ОПК на світовому ринку озброєння.

Втім, тут інтрига полягає не тільки в тому, на яких саме умовах буде виконуватись контракт на "Цезарі" для вірменської армії, і як це може наприклад вплинути на поставку САУ цього типу для Сил оборони України.

Читайте також: Зенітка на Leopard від Rheinmetall це радше на перспективу, і ось що треба розуміти

Окремо цікавий момент полягає в тому, що Вірменія спочатку замовила колісні САУ калібру 155 міліметрів взагалі в Індії, за понад півроку потому – тепер у Франції, а сам CAESAR заодно виграє будь-які порівняння за характеристиками.

В одній із своїх публікацій у листопаді 2023 року Defense Express писало зокрема про те, що Індія робить 155-мм артилерію на експорт, уже купила Вірменія.

Колісна САУ MArG 155 калібру 155-мм індійського виробництва, яку раніше замовила Вірменія, ілюстративне фото з відкритих джерел

Тоді мова була про те, що індійська оборонна компанія Bharat Forge Kalyani Group вперше підтвердила сам факт великого контракту з Єреваном на поставку неназваної кількості 155-мм буксируваних гармат ATAGS та колісних 155-мм САУ MArG 155, про котрий чутки пішли ще у жовтні 2022 року.

Як на даний момент виконується цей контракт на індійську артилерію для Вірменії, наразі у відкритому доступі даних нема. Але є дані по характеристикам тих самих колісних САУ MArG 155: бойова маса – 18 тон, дальність стрільби – до 24 км, довжина ствола – 39 калібрів, возимий боєкомплект – 18 пострілів.

Можемо на цьому тлі припустити, що Вірменія могла обрати для зміцнення своєї армії французькі САУ CAESAR не тільки з поправкою на перевагу за прямими характеристиками, порівняно з індійськими артсистемами. Свою роль могли зіграти і такі "супутні" речі, як темпи виготовлення та простота обслуговування тих самих "Цезарів" за різних умов.

Раніше Defense Express писало також про те, що французька розвідка каже, що деякі країни Африки розчаровані зброєю від Китаю, тому мовляв французькому ОПК треба просто більше інвестувати у власний маркетинг.

Читайте також: Land Cruise Missile: MDBA ставить глибоку модернізацію Storm Shadow/SCALP на наземні пускові, але дуже дивно