Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.
Boeing готовий опрацювати постачання в Україну F-15EX та T-7
Постачання та кінцеве складання американських воєнних літаків в Україні може стати реальністю вже найближчим часом. Американський авіагігант Boeing розглядав можливість складання воєнних літаків на потужностях ДП "Антонов".
Читайте також: Путіну не потрібні нові бази в Білорусі, Лукашенко віддав інфраструктуру для маневрів "проти НАТО"
Про це в інтерв’ю Defense Express розповів екс-очільник ДП "Антонов" Олександр Лось. Це інтерв'ю є продовженням розмови, яка вийшла на нашому YouTube каналі.
Водночас, за ще не підтвердженою інформацією, замість цієї унікальної пропозиції у Кабінеті Міністрів України "народилась" ідея замість бойових літаків купити пасажирські Boeing 737. Деталі цієї цікавої історії – в нашому матеріалі.
Повітряні Сили України "навчили" ЗРК "Бук" збивати "Іскандери" та "Калібри"
У рамках проведення стратегічного командно-штабного навчання "Об’єднані зусилля-2021" відбулись нові стрільби зенітно-ракетних підрозділів Повітряних Сил України.
Під час цього епізоду розрахунки комплексів "Бук-М1" Шепетівського зенітного ракетного полку провели бойові пуски зенітних ракет по повітряним цілям, роль яких виконували безпілотні літальні апарати із складу комплексу ВР-3 "Рейс", розповідають в прес-службі Повітряного командування "Захід". Деталі – в нашому матеріалі.
Росіяни готують ПЗРК проти наших Bayraktar TB2
Будь-яке повідомлення про маневри російських військ на окупованих територіях України, або ж про концентрацію частин армії РФ на кордоні з нашою країною викликає свій належний резонанс. І схоже, росіяни намагаються активно цим користуватись, щоб і далі чинити психологічний тиск на нашу державу.
Наприклад, сьогодні прес-служба Міноборони РФ написала, що в окупованому Криму на полігоні Опук почались масштабні маневри повітряно-десантних частин, які були перекинуті з Новоросійська. Для маневрів залучено понад 2 тисяч військовослужбовців та понад 100 одиниць озброєння.
При цьому росіяни похизувались, що вивели для тренувань свої новітні бронемашини БМД-4М та БТР-МДМ. Тема проведення навчань – організація оборони уночі та вдень, перехід у наступ за підтримки гаубиць Д-30, САУ 2С9 "Нона-С" і танків Т-72Б3. Цікаво, що на цей раз росіяни не стали на свої Т-72Б3 "наварювати" решітки для захисту від Javelin чи бомб із безпілотника Bayraktar TB2.
"Мотор Січ" починає виготовлення власних фюзеляжів для гелікоптерів МСБ-8
Наразі на ДП "Харківське державне авіаційне виробниче підприємство" (входить до складу ДК "Укроборонпром") опрацьовують документацію для виробництва складових корпусу гелікоптерів.
Про це повідомив кореспонденту місцевого видання "Depo.Харків" генеральний директор ХДАВП Олександр Кривоконь під час святкування 95 річниці з дня створення ХАЗ.
"Ми працюємо щодо МСБ-8 та МСБ-2. Ми повинні зробити всю документацію щодо оснастки фюзеляжу цих гелікоптерів і хвостової балки", - розповів Олександр Кривоконь.
Канадські "Хорнети" з'явились у небі над Україною
Спільні навчання Збройних Сил України і країн-партнерів по НАТО, що відбулись у вересні 2021 року – Rapid Tradent-2021 та "Об’єднані зусилля-2021" запам’ятаються зокрема появою у небі нашої країни канадських винищувачів CF-18 Hornet, які виконували польоти спільно з винищувачами Су-27 Повітряних Сил України.
Формат появи канадських CF-18 Hornet у небі над Україною може говорити про дві речі: як наші військові готуються до взаємодії з авіацією НАТО у випадку прямого вторгнення РФ, і як наші військові можливо обиратимуть новий тактичний літак для Повітряних Сил. Трохи деталей – в нашому матеріалі.
Гарної неділі!
Читайте також: Сербія готувалась до "малої війни" з Косово, "Панцырь" і Т-72 від Росії виявились "непотрібні"