Днями, на одному з полігонів в окупованій РФ у 2014 році українській АР Крим пройшли навчання одного з бойових підрозділів російської армії.
Як повідомила прес-служба Південного військового округу ВС РФ, екіпажі танків Т-72Б3 з'єднання берегової оборони армійського корпусу Чорноморського флоту виконали бойові стрільби зі штатного озброєння.
Читайте також: Bayraktar TB2 ЗСУ діяв поблизу окупованого Криму та Донбасу разом із БПЛА та літаками НАТО (оновлено)
Однак найбільш цікавим є не власне типові стрільби по мішенях, а дообладнання штатних танків окупанта, які знаходяться на окупованій української території.
Як можна побачити зі світлин від прес-служби ПВО, на баштах танків зверху наварені специфічні конструкції, які мають захистити бойову машину від ураження зверху. На думку російських військових ці "козирки" захистять найбільш уразливі та слабозахищені місця Т-72Б3 від сучасних боєприпасів, які "атакують" ціль зверху.
Вперше, танки з подібними оновленнями продемонстрували під час навчань на полігоні Кадамовскій в Ростовській області місяць тому. Власне тоді російські військові й пояснили призначення "козирків від сонця".
"Конструкція призначена для посилення захисту від протитанкових ракет і боєприпасів нового покоління. Як відомо, сучасні ПТРК, в тому числі американський Javelin, розробляються з розрахунком, щоб ракета вражала найбільш уразливі частини бронетехніки. Одним з таких місць є верхня проєкція танкової башти", - прокоментували тоді нововведення представники ПВО ВС РФ журналістам видання "РГ".
Також згадали й про баражуючи БПЛА, які теж "намагаються вразити танки та іншу бронетехніку саме в найменш прикриту бронею верхню частину корпусу" і від чого танки РФ відтепер начебто захищені.
"Найближчим часом інші танки Т-72 отримають подібні елементи захисту", - підкреслили у військовому відомстві РФ.
Цікаво, що "інновацію", яка має захистити від ПТРК Javelin та ударів безпілотників (як дронів-камікадзе, так і ударних БПЛА) першою чергою отримали танки, які базуються неподалік (або на окупованій території) України, яка власне й має на озброєнні таку техніку, на відміну від більшості сусідів РФ.
І хоч обізнані в темі дії кумулятивних боєприпасів (як на ПТРК FGM-148 Javelin), баражуючих ударних дронів чи керованих плануючих бомб (як на Bayraktar TB2) експерти в один голос констатують вкрай велику сумнівність та доцільність захисту у такому виконанні, самі дії командування військ РФ говорять про те, що нові загрози, які несе сучасне кероване озброєння, ними сприймаються досить серйозно.
Також можна відзначити й те, що російські військові, ймовірно, були неприємно враженні уразливістю бронетехніки радянського зразка перед атаками подібним озброєнням та власне його ефективністю в сучасній війні. Можливості ж ударних дронів в РФ могли оцінити під час кількох тогорічних конфліктів, де брали участь турецькі ударні дрони Bayraktar TB2 та різноманітні дрони-камікадзе.
Читайте також: ПТРК Javelin та "Стугна-П", БПЛА Bayraktar TB2, система LaserTag й легкі літаки-камікадзе: як пройшли масштабні навчання на Ширлані (відео)