xcounter
#

​Bayraktar TB2 ЗСУ діяв поблизу окупованого Криму та Донбасу разом із БПЛА та літаками НАТО (оновлено)

​Bayraktar TB2
​Bayraktar TB2
6423

Поблизу Криму одночасно працюють Bayraktar TB2, два Global Hawk та один RC-135W Rivet Joint

Ударно-розвідувальний БПЛА Bayraktar TB2, сьогодні 26 квітня, здійснив політ поблизу окупованого Криму. Одночасно з ним поблизу півострова "працювали" одразу два американських стратегічних БПЛА Global Hawk та британський літак радіотехнічної розвідки RC-135W Rivet Joint.

Про це свідчать дані з транспондера літального апарату з "позивним" 12345678, який вже ідентифікувався саме як Bayraktar TB2 під час навчань "Об'єднані зусилля - 2020".

Читайте також: У США модернізують MQ-9 Reaper: яким має бути безпілотник, щоб ефективно протистояти РФ та Китаю

(Відео - ілюстративне)

Також на користь цього говорить його зліт з військового аеродрому у Старокостянтинові, де базується 383 окремий полк дистанційно-керованих літальних апаратів на озброєні якого знаходяться ці БПЛА. А також швидкість у 230 км/год та висота польоту у 6 км, які не характерні для інших літаків чи БПЛА.

Під час польоту Bayraktar TB2 наблизився до адміністративної межі із Кримом на півночі півострова. Водночас на південь від Криму вели розвитку одразу два стратегічні розвідувальні БПЛА RQ-4 Global Hawk ВПС США з позивними GINGR68 та FORTE10, а також британський літак радіотехнічної розвідки RC-135W Rivet Joint - RRR7249.

RC-135W Rivet Joint
RC-135W Rivet Joint

Цікаво, що Global Hawk чергують над Чорним морем на постійній основі та майже кожного дня. Але GINGR68 цікавий тим, що злетів не з традиційної для цих місій авіабази на півдні Італії, а з Ізраїлю.

Така активність авіації НАТО та одночасний із нею політ українського Bayraktar TB2, скоріш за все, говорить про скоординовані дії з метою оцінки можливостей та засобів російських військ у окупованому Криму.

Загалом зазначимо, що подібні польоти українського БПЛА дозволяють опрацювати використання Bayraktar TB2 із передачею сигналів управління від однієї станції до іншої, а також підтвердити здатність БПЛА діяти там де це потрібно українському війську.

RQ-4 Global Hawk
RQ-4 Global Hawk

Оновлено:

Згодом Bayraktar TB2 вимкнув транспондер, що не дозволило відстежити його подальші дії. А пара американських Global Hawk здійснила обліт півострова з північної сторони та розділилась.

Один здійснив традиційний обліт лінії розмежування на Донбасі, а інший доволі несподівано маневрував на схід від Харкова. Судячи з усього це дозволило йому оглянути позиції 20-ої загальновійськової армії РФ

Слід також зазначити, що міністерство оборони РФ оголосило про початок відведення перекинутих на півострів додаткових сил після масштабного навчання на полігоні "Опук", які мають повернутись до місць постійної дислокації до 1 травня.

Читайте також: "Фурія" не боїться РЕБ, у ЗСУ освоюють "Зоопарк-3", а у РФ злякалися українських Bayraktar TB2: події тижня від Defense Express