xcounter
#

Еквадор може віддати свої "Оса-АКМ" для ЗСУ, які можуть дати через США - ЗМІ

3151
Комплекс "Оса-АКМ" ЗСУ, ілюстративне фото довоєнних часів
Комплекс "Оса-АКМ" ЗСУ, ілюстративне фото довоєнних часів

Якщо ця інформація підтвердиться, то вийде, що наша країна отримає назад зброю, яку колись продала

Еквадор готується передати в США шість зенітно-ракетних комплексів "Оса-АКМ" з тим, щоб ця зброя потім була передана в Україні. Це відбувається в рамках домовленостей між Еквадором та США про обмін військової техніки, про які стало відомо у січні 2024 року.

Стверджується, що ці ЗРК були взяті зі складу 2114-го дивізіону 21-го полку ППО "Таура" еквадорської армії, але технічний стан комплексів невідомий. В 2020 році стартували роботи по їх модернізації, однак вони були перервані вторгненням РФ до України в лютому 2022 року. Про це пише іспаномовний профільний портал Infodefensa.

Перуанські зенітники на "Оса-АКМ", зображення наводить Infodefensa

Автори цього порталу також стверджують, що свої ЗРК "Оса-АКМ" Еквадор у 1990-х роках взагалі-то придбав в Україні. І що якщо передача цих комплексів для ЗСУ таки відбудеться, то це означатиме зокрема суттєве поповнення засобів нашої армійської ППО.

Від Defense Express наголосимо, що наведену вище інформацію ми не можемо ані підтвердити, ані спростувати, можемо лише взяти до уваги. Тим більш, що тут мова про гіпотетичний варіант допомоги нашій країні із системами ППО, котрі знайомі нашим захисникам, тому не вимагають розбудови додаткової інфраструктури для навчання та обслуговування.

Комплекси "Оса-АК" та "Стріла-10" армії Йорданії, ілюстративне фото з відкритих джерел

Як можемо пригадати, це аж ніяк не єдиний подібний за "екзотичністю" варіант із поставками або самих "Оса-АКМ" або ракет до них, про які йшлось у відкритому доступі. Наприклад, у квітні 2023 року у відкритому доступі з’явились дані про те, що Україна з певною ймовірністю могла отримати ракети до цих ЗРК від Йорданії, на що вказував зокрема "пустельний" камуфляж на контейнерах.

Це в свою чергу дало підстави пригадати, що у березні 2022 року The Wall Street Journal про ймовірно виконану передачу від США до України певних ЗРК радянського зразка, що були в розпорядженні американських військових. На той момент, за даними з відкритих джерел, Армія США мала в запасі той же "Оса-АКМ", але й також – "Стріла-10" та С-300.

Раніше Defense Express розповідав про те, що за допомогу США дають Еквадору, і чи справді там про зброю для ЗСУ.

ЗРК "Оса-АКМ" в розпорядженні американських військових, фото ілюстративне, джерело – Air Combat Command

Читайте також: Уже можна фантазувати про "Нептун" на морському дроні, бо подібне вже є