xcounter
#

Що за допомогу США дають Еквадору, і чи справді там про зброю для ЗСУ

3276
Вертоліт Ми-17 ВПС Еквадору, квітень 2015 року, джерело – Aviación Guayaquil
Вертоліт Ми-17 ВПС Еквадору, квітень 2015 року, джерело – Aviación Guayaquil

Навіть якщо перші повідомлення звучать обнадійливо, потрібно бути обережнішими з оцінками

В соцмережах пішли повідомлення про те, що на тлі заворушень в Еквадорі США готуються надати цій латиноамериканській країні військову допомогу на 200 мільйонів доларів, котра начебто передбачатиме зокрема передачу радянської зброї і техніки в наявності еквадорської армії Збройним Силам України. Автори таких повідомлень в якості підтвердження наводять публікацію від видання Prensa Latina, котре в свою чергу цитує президента Еквадору Даніеля Нобоа.

Безумовно, особливо в поточній ситуації для Сил оборони України необхідні будь-які можливі джерела поставок техніки та озброєння, навіть якщо вони знаходяться на іншому кінці земної кулі. Але схоже, що саме в цій ситуації ми маємо справу із викривленнями, та зі спробою видати бажане за дійсне.

Читайте також: У РФ запатентували "геніальний" захист ТОС-1А "Солнцепек" від ПТРК та FPV-дронів
БМ-21 "Град" збройних сил Еквадору, фото ілюстративне, джерело - Erich Saumeth

Почнімо із того, що видання Prensa Latina справді цитує президента Еквадору Даніеля Нобоа, і той справді говорить, що США планують цій країні надати допомогу на 200 мільйонів доларів. Але там є лише така деталь – просто вказується, що цю допомогу Сполучені Штати Америки надають для "заміни застарілого обладнання", що має відбутись до кінця поточного місця. І більше нічого.

Ніяких вказівок про наприклад "передачу зброї України" чи "обмін радянської техніки" там взагалі не було. І якщо зважити на сам контекст подій в Еквадорі, тобто заворушення за участі кримінальних банд, то не варто виключати варіант, за якого США можуть дати еквадоріанцям скоріше допомогу саме для поліцейських операцій, аніж на бодай часткове оновлення техніки та озброєння для еквадоріанської армії.

M113 еквадорської армії, ілюстративне фото з відкритих джерел

Якщо уже говорили власне про армію Еквадору та наявне озброєння, то варто виділити таке. За даними The Military Balance 2023, оборонні затрати цієї країни в 2022 році склали 1,6 мільярди доларів, загальна чисельність збройних сил – 41,2 тисячі військовослужбовців.

Справді, в розпорядженні армії Еквадору є і деяка кількість радянської техніки, але є також і типи західного ОВТ, які раніше також передавались ЗСУ в рамках військової допомоги.

Із потенційно цікавого – Еквадор має 20 бронетранспортерів М113, 36 гаубиць M101, 18 одиниць БМ-21 "Град", 5 гелікоптерів Мі-17 в армійській авіації, певну кількість ЗРК "Оса" та ПЗРК "Стрела-2", ПЗРК "Игла", 34 одиниці ЗУ-23-2 та 128 одиниць ЗПУ-1, і 40 автоматичних гармат L/70/M1A1.

Але з іншої сторони, ще раз наголосимо на тому, що про можливу передачу техніки від Еквадору для ЗСУ в рамках допомоги від США може взагалі не йтись. Відповідно, наведений вище перелік озброєння може виявитись взагалі для нас не актуальним.

Гаубиці М101 еквадоріанської армії, фото ілюстративне, джерело - Ejército Ecuatoriano
Читайте також: Як "Нептун" вперше ударив по рашистському кораблю, і що це була за історія