xcounter
#

Дуже проста та наочна відповідь на питання чи міцне оптоволокно у FPV-дронах (відео)

27036
Дуже проста та наочна відповідь на питання чи міцне оптоволокно у FPV-дронах (відео)

Оптоволокно на FPV-дронах ще досі зустрічається зі скепсисом, мовляв, легко рветься, а от як воно у житті показали на відео

Коли вперше почались експерименти із використанням оптичного волокна для керування FPV-дронами, що дозволяє повністю нівелювати будь-який РЕБ, то вони зустрілись зі певним скепсисом, мовляв, тонке оптоволокно буде неміцним та рватися, а товсте та міцне буде заважким.

І дуже просту та наочну відповідь на питання дав Сергій "Флеш" Бескрестнов, фахівець у галузі РЕБ та БПЛА, який на відео показав оптоволокно, що використовується у російських FPV-дронах.

Читайте також: Стала відома вартість українських наземних дронів, що виготовляють у "гаражах": наскільки ефективна розроблена техніка

Як видно, розірвати навіть таке тонке оптоволокно без жодного екрану далеко не легко і воно орієнтовно тримає на розрив 30-40 кг. Але дуже легко ламається, якщо його зігнути. І у питанні практичного застосування на FPV-дронах варто зазначити, що саме дрон несе котушку, яка розмотується під час його руху. Це означає, що оптоволокно просто падає на землю.

І ще раз варто нагадати, що використання оптоволокна в озброєнні не є ноу-хау. І ця технологія зв'язку вже давно використовується на протитанкових ракетах, наприклад, на ізраїльських Spike. А ці ракети летять значно швидше та маневрують під час польоту із більшими навантаженнями.

Варто додати, що кількість FPV-дронів на оптоволокні продовжує поступово зростати. А вперше про них почали активно говорити ще у березні цього року. Спочатку став трофеєм російський зразок, а згодом й українські розробники показали вітчизняний FPV-дрон на оптоволокні.

Також маємо нагадати, що хоча використання оптоволокна дійсно дає перевагу, але існує одразу три важливих фактори, які можуть нівелювати головну перевагу цих дронів.

Читайте також: Скільки коштує тримати маленький ядерний арсенал та з чого він складається: приклад Франції