Генеральний конструктор – Генеральний директор ДККБ "Луч" Олег Коростельов розповів про поточний стан робіт за флагманськими проектами держпідприємства "Нептун" та "Вільха".
Зокрема, в інтерв'ю виданню "Тексти" він повідомив, що на цей рік Міноборони України замовило сотню виробів Р624 "Вільха".
Читайте також: За прикладом турецької Atmaca: "Нептун" може бути адаптований для знищення наземних цілей
"Вільху" ми серійно виготовляємо. У цьому році сотня, минулого року – сотня. Будемо ставити на озброєння "Вільху" – на більшу дальність, майже вдвічі. На 120 км. Міноборони фінансує серійне виготовлення "Вільхи", - зазначив Олег Коростельов.
Також планово тривають роботи зі створення іншого знакового замовлення – першого дивізіону берегової версії РК-360 МЦ "Нептун".
"Міністерство оборони торік підписало договір і дало гроші аж у грудні, 29-го. Дали 30% авансу – ми почали працювати, потім нам дофінансували до 70%, і зараз ми половину комплексу зробили, але здавати його будемо в першому кварталі наступного року", - розповів Генеральний конструктор – Генеральний директор.
За його словами, приблизно через 2 роки має бути готова й морська версія протикорабельного комплексу.
"Дійсно, є три варіанти цього комплексу, але на це потрібні кошти. Потрібна воля замовника. Ми зараз ведемо розробку корабельного варіанту. За планом, це два роки", - повідомив Олег Коростельов.
Очільник ДККБ "Луч" висловив певні сподівання, що цю версію комплексу можуть отримати турецькі корвети замовлені для ВМСУ, перший з яких (правда під ПКР RGM-84 Harpoon) днями був закладений в Туреччині.
"Кораблів відповідних у нас немає! Ми ж замовили у турків корвети. От туди й поставимо, ймовірно", - зазначив він.
Читайте також: "У Туреччині не планують локалізацію в Україні корвету Ada" - Оксана Врублевська