xcounter
#

Скільки ЗСУ отримають "Нептунів", коли це відбудеться та чи закуповується "Вільха"

30931
РСЗВ "Вільха" та ПКР "Нептун"
РСЗВ "Вільха" та ПКР "Нептун"

Зразки машин першого дивізіону протикорабельного наземного комплексу РК-360МЦ "Нептун" українці можуть побачити вже на військовому параді на День Незалежності України

Про деякі з подробиць постачання Збройні силам новітніх комплексів "Нептун" та РСЗВ "Вільха" розповів у програмі Security talks Генеральний конструктор-Генеральний директор КБ "Луч" Олег Коростельов.

Зокрема він повідомив, що попри неповне фінансування замовлення (був перерахований лише авансовий платіж, якого недостатньо для завершення робіт) на комплекс РК-360МЦ "Нептун", на підприємстві вже почали працювати над його створенням й планують передати Міноборони перший дивізіон у першому кварталі 2022 року.

Читайте також: Новітня РСЗВ "Вільха-М" від ДККБ "Луч" знайшла своїх перших замовників: укладені експортні контракти

"За планом, тим, який я підписав з Міністерством оборони, у нас перший квартал наступного року здача в цілому. Авжеж, частину техніки ми плануємо зробити до 30-річчя Незалежності України. Частина техніки (інша) буде виготовлятися у міру просування, за графіком, який затверджений та узгоджений", - розповів Олег Коростельов.

Нептун
Дослідні зразки українського берегового мобільного ракетного комплексу з протикорабельними ракетами РК-360МЦ "Нептун" отримані ВМСУ у березні 2021 року

Також він повідомив, що вже зараз, попередньо, замовлені три дивізіони РК-360МЦ, а потенційно мова йде про постачання п’яти комплектів таких комплексів для ЗСУ.

Нептун
Випробувальні пуски з РК-360МЦ "Нептун"

"Зараз, якщо так міркувати, нам дійсно замовили три дивізіони. А ось більша кількість, це все залежить від тієї стратегії, яку наші військові визначать. Тобто, якщо ставити питання наступним чином - здатні ми виготовити п'ять дивізіонів? Здатні. Так", - наголосив Олег Коростельов.

Крім того, продовжується виробництво й інших нових ракет від КБ "Луч"– коригованих Р624 "Вільха".

"Міністерство оборони продовжує закуповувати "Вільху", як ми говоримо, "коротку". Це ті самі 70 кілометрів, тобто параметри "Смерча". Тобто ми першу партію зробили, але у нас є продовження цієї роботи", - відзначив Генеральний конструктор-Генеральний директор ДККБ "Луч".

Буревій
РСЗВ "Буревій" на шасі Tatra

Нагадаємо, держвипробування ракетного комплексу "Вільха" з дальністю до 70 км були завершені у 2018 році (прийнято на озброєння ЗСУ у жовтні 2018). Була замовлена перша партія з 300-мм коригованіх реактивних снарядів Р624 "Вільха", котрі були поставлені трьома партіями (48 ракет у 2019 році, 28 виробів – у березні 2020 та 16 – у квітні минулого року).

А ось з прийняттям на озброєння більш далекобійної системи "Вільха-М" є певні затримки. Принаймні, попри озвучені раніше плани, комплекс й досі проходить випробування.

Вільха
ТТХ РСЗВ "Вільха" (Вільха-М)

Своєю чергою, РК-360МЦ "Нептун" був прийнятий на озброєння 23 серпня 2020 року. Однак, через певну затримку з підписанням контракту та зміну платформи (замість КрАЗ на іншу, ймовірно, Tatra) перший дивізіон буде поставлений на початку 2022 року, а не в кінці поточного, як передбачалося раніше.

Читайте також: Подальші кроки "Нептуна": як буде розвиватися комплекс РК-360МЦ