xcounter
#

У Польщі розписали найвірогідніший сценарій та строки дій "вагнерівців" у Білорусі

2726
Чи готова Польща до такої гібридної війни - окреме питання
Чи готова Польща до такої гібридної війни - окреме питання

"Вагнерівці" можуть влаштувати не лише провокації на кордоні з Польщею, а роздмухати антиукраїнські настрої справжніми терактами та бандами рецидивістів, при цьому з опорою на місцеву "вату" у прикордонних областях і все це під вибори

Поки так звана "ЧВК" "Вагнер" концентрується не просто у Білорусі, а просто напроти Сувалкского коридору, а кількість найманців вже перевалила за п'ять тисяч, у Польщі розписали, скоріш за все, найвірогідніший сценарій розвитку подій.

І у доволі реалістичному прогнозі від польських аналітиків Defense24, мова не йде про пряме вторгнення, або про будь-які інші класичні дії. Але сценарій, який описаний, на жаль, це дійсно те, що може провернути Кремль.

Читайте також: ЗСУ відбили двоетапну комбіновану атаку рашистів: ворог використав майже все, від Х-47 "Кинжал" до хибних цілей з Білорусі

Й почати необхідно саме з мети - відволікання уваги союзників та партнерів України від реальної війни створенням внутрішніх проблем на території Євросоюзу та європейського сегмента Альянсу. При цьому таким чином, щоб не викликати застосування статті 5 договору НАТО, тобто будь-які масштабні бойові дії виключені.

При цьому демонстраційне розміщення "вагнерівців" поблизу кордонів НАТО вже створило певний психологічний тиск, до якого додаються елементи порушення кордонів Польщі, як це вже здійснили білоруські вертолітники.

Але, на думку польських аналітиків, головним напрямом "ЧВК "Вагнер" буде ведення асиметричного конфлікту - гібридної війни. І до цього сценарію у НАТО об'єктивно можуть бути не готові.

Зокрема "вагнерівці" можуть почати підготовку мігрантів, які час від часу штурмують кордони Польщі. І ця підготовка включатиме значно жорсткіші методи інфільтрації. Також цілком можливо, що такі прориви стануть засобом прямих провокацій.

Наприклад, "мігранти" почнуть використання саморобної вибухівки проти прикордонників, які у відповідь цілком можуть відкрити вогонь на ураження, після чого Мінськ буде повідомляти про загиблих жінок та дітей. При цьому у самій Польщі деякі політики критикували силові методи боротьби з нелегальною міграцією, називаючи власних прикордонників "вбивцями" та "машинами, що сліпо виконують накази".

Далі, вже після успішної інфільтрації до Польщі, мігранти, які пройшли спецпідготовку, а також самі "вагнерівці" цілком можуть розпочати вже диверсійні дії та почнуть хвилю криміналу, зрештою у "вагнерівців" зараз у "активі" цілі загони рецидивістів.

зеки рф

При цьому частина диверсантів цілком можуть видавати себе за українців та навіть мати українські паспорти. З боку Defense Express зазначимо, що РФ проводить виїмку паспортів на окупованих територіях, більше того, реалізувати випуск підробних документів для Кремля взагалі не вбачається чимось надскладним. А "розкиданням" таких паспортів на місцях терактів закономірно викликають антиукраїнські настрої. І це вже не рівень "візитки Яроша".

На додачу до цього у Кремля є ще одне поле для дій, про які пишуть самі поляки - роздмухування етнічного конфлікту у польському Поліссі. У цьому регіоні існує православно-білоруська меншина, яка зручним ґрунтом для гібридної війни, яка в українських реаліях має власну назву - "вата".

Бо, по-перше, Польська автокефальна православна церква повністю підтримує Московський патріархат. По-друге, у цих областях вільно доступні білоруські та російські державні канали, які є засобом "промивання мізків". Також у Пригожина в активі відомий проєкт "фабрика тролів", бо саме він відповідальний за "Ольгіно".

І всі ці засоби вочевидь присвячені до парламентських виборів у Польщі, які мають відбутися у жовтні-листопаді 2023 року.

"Таким чином, найреальнішим і водночас найекстремальнішим сценарієм з використанням вагнерівців в Білорусі може бути провокуванням гострої кризи на кордоні, що є елементом прогнозного сценарію, який має спричинити хаос та дестабілізацію перед майбутніми виборами", - роблять висновок польські аналітики.

Читайте також: Щоб удар Storm Shadow мав ефект 100%, треба також ракети HARM та MALD