xcounter
#

РФ фізично не може вивезти все з Сирії: або тікати на легку, або домовлятися

Ілюстративне фото з російським Ил-76 в Афганістані після захоплення влади талібами
Ілюстративне фото з російським Ил-76 в Афганістані після захоплення влади талібами
7775

РФ у Сирії тримає авіабазу Хмеймім​ та базу ВМФ у Тартусі, які розбудовувала з 2015 року, тому навіть "сирійського експресу" буде замало

Падіння режиму Башара Асада за логікою, має призвести й до припинення російської військової присутності у Сирії. Але як саме це буде - окреме й доволі цікаве питання, бо з одного боку події дещо галопують й поки Ізраїль відбомбився по базі в Тартусі, яку використовують російські кораблі, Кремль вже готує "сирійський експрес" із літаків та кораблів.

І наразі проглядається лише два варіанти, як РФ буде виходити з Сирії, або це буде втеча на легку, або доволі довгий процес, який потребуватиме домовленості із нової сирійською владою. Про це пише старша наукова співробітниця Фонду Карнегі Дара Массікот.

Читайте також: В обмін на своїх солдат КНДР отримає від РФ МиГ-29 та Су-27, про яку кількість літаків може йтись

Зокрема вона нагадала про те, що РФ роками завозила до Сирії своє військове майно, бо російська операція почалась ще 30 вересня 2015 року. А загалом у країні розгорнуто дві бази: авіаційна - Хмеймім та морська - 720-й пункт матеріально-технічного забезпечення ВМФ Росії у Тартусі.

Морський шлях евакуації на територію РФ - лише до Балтійського моря, бо Туреччина тримає Босфор зачиненим для проходження військових кораблів. Тому єдиною альтернативою вважаються порти Лівії, Судану або Алжиру. З боку Defense Express додамо, що спроба використати цивільні кораблі для вивезення озброєння та військової техніки до чорноморських портів може стати чудовою нагодою для України використати свої морські дрони-камікадзе.

720-й пункт матеріально-технічного забезпечення ВМФ Росії у Тартусі
720-й пункт матеріально-технічного забезпечення ВМФ Росії у Тартусі

А от організувати повітряний міст у РФ взагалі навряд вийде. Бо повітряна евакуація потребуватиме сотень вильотів Ил-76 та Ан-124. Бо коли росіяни лише розгортались у Сирії вони здійснили 300 вильотів за два тижні. І це було до розширення їх бази.

Таким чином та інтенсивність польотів, яка зафіксована зараз - не про повноцінну евакуацію. Більше того, для повітряного мосту необхідний дозвіл від нової Сирії щодо використання повітряного простору. Без нього використання авіабази стане неможливим.

Також є нюанс щодо використання повітряного простору Туреччини. З ним це про 1000 км до авіабаз у Краснодарському краї. Без нього - 1500 км в обліт через Ірак, Іран, Вірменію та Грузію. А кожна зайва сотня кілометрів, це не лише про час, а про меншу кількість вантажу, яку може взяти літак та про більшу кількість рейсів.

авібаза Хмеймім
Авібаза РФ "Хмеймім"

Виходячи з цього Дара Массікот робить висновок, що РФ хоче втримати бази та готова запропонувати новій сирійській владі доволі широкий вибір варіантів оплати: гроші, зброю, найманців. І чи погодяться на це сирійці, звісно, окреме питання. При цьому якщо не погодяться, то у росіян залишатиметься лише один варіант кинути все що вони завезли у Сирію та втекти на легку.

Читайте також: Корвети Ada, які обрала Україна, також посилять Малайзію: чи відрізняються вони та які були конкуренти