xcounter
#

Нова гонка озброєнь у кращих традиціях Холодної війни: Європа проти РФ

3201
Нова гонка озброєнь у кращих традиціях Холодної війни: Європа проти РФ

Ракетна гонка між Європою та РФ вже розпочалась і Старий Світ тепер має брати участь в ній самостійно, без США

Новий 2025 рік вочевидь стане першим роком початку нової гонки озброєнь у кращих традиціях Холодної війни. Але цілком можливо, що вона буде йти на двох окремих фронтах. Один фронт фактично вже зараз проходить у Тихому океану між Китаєм та США, а от другий - значно ближчий до України та об'єктивно матиме більше вплив. Бо мова йде про гонку озброєння між європейським сегментом НАТО та РФ.

Почати можливо з того, що підсумки 2024 року для ОПК Європи важко назвати позитивними, а цілком можлива зміна безпекової навіть не архітектури - фундаменту європейської оборони із скороченням участі США, не додає оптимізму. Але це саме та ситуація, коли іншого вибору немає.

Читайте також: "Най-2024 року": переможці серед зразків озброєння та військової техніки
Pershing II
У часи Холодної війни США тримали у Європі проти СРСР Pershing II

Особливо, враховуючи те, що РФ своїми діями прямо показує ціну слабкості та вже ініціювала початок нової гонки озброєнь. При цьому у дуже зручній для себе сфері - далекобійному озброєнні. Яке серед засобів шантажу Європи зайняло у РФ місце крану від газової труби.

І саме тому у своє останнє наразі вундерваффе "Оршеник" Кремль вклав максимальні інформаційні зусилля. Бо саме балістичні ракети середньої дальності (БРСД) дуже вигідні для росіян, бо дозволяють тримати у прицілі весь континент, але коштують дешевше за міжконтинентальні. Більше того, зробивши достатню кількість БРСД з'являється можливість перенацілити на США всі міжконтинентальні балістичні ракети.

Наразі у європейському сегменті НАТО вже визнали - "Залізний купол" у Європі створити не вийде і необхідно мати свої ракети проти РФ. І ключовим у цьому є саме слово "свої". І не лише крилаті, такі як Land Cruise Missile, а й балістичні з дальність від 1000 км, про які вже почали говорити у Франції.

MdCN криалта ракета
Крилата ракета MdCN на базі якої й буде створено Land Cruise Missile

Але саме 2024 рік показав, що мало говорити - треба робити. При цьому необхідно робити значно швидше, бо РФ вже має всю розгорнуту виробничу базу для тиражування ракет та дронів. При цьому на обладнанні яке було залюбки продано зокрема й європейськими компаніями.

Своєю чергою Європі ці можливості спочатку треба скоріш за все вже створити, ніж відновити. Бо остання європейська розробка балістичної ракети - французький Hadès у 80-х роках. При цьому лише Франція тримала власні ракетні технології, бо Велика Британія закинула цю справу ще у 60-х. А Німеччині по старій пам'яті просто не давали такої можливості, а на початку 90-х США навіть забрали Pershing-1, що стояли на озброєнні Бундесверу та були у власності ФРГ.

З іншого боку навряд опанування технологій півсторічної давнини може бути для європейських ракетників проблемою. Інша справа - зробити балістичну ракету швидко та з коліс почати виробляти. І не лише балістичні, а й крилаті ракети, а також далекобійні дрони у аналогічній кількості, що й РФ. Зрештою Старий Світ має остаточно зрозуміти, що годинник передвоєного часу давно запущений.

Читайте також: A-12 Avenger з 80-х чи F-15EX: куди міг підглядати Китай, коли робив свій новий винищувач-бомбардувальник JH-XX