xcounter
#

Не лише 1 млн снарядів від КНДР для РФ, а ще й балістичні ракети: що це може бути

KN-18
KN-18
3931

Передача КНДР до РФ озброєння може охоплювати значно більше ніж снаряди та боєприпаси до "Градів", включно з ракетами для ПЗРК та ПТРК, а з найбільшого - балістичні ракети малої дальності, а це до 1000 км

КНДР може передавати до РФ значно більше озброєння ніж вважалось до цього, мова йде не лише про снаряди для артилерії, мінометні міни та некеровані реактивні снаряди, а про інше озброєння, включно з балістичними ракетами малої дальності.

Зазначимо, що раніше з'явилась непідтверджена інформація, що РФ отримала від КНДР 1 мільйон снарядів. Її джерелом став закритий звіт Національної розвідувальної служби Південної Кореї для парламентарів. Водночас оновлена інформація - результат брифінгу для ЗМІ від міноборони країни.

Читайте також: Затяжна війна та ОПК: які перспективи для РФ та України, та чому ракета на 1000 км не менш важлива за адитивні технології

Як пише Associated Press, мова також йде про те, КНДР підозрюється у тому, що передала до РФ балістичні ракети малої дальності, протитанкові ракети та ракети до переносних зенітних ракетних комплексів, ракетні установки та міномети, а також снаряди.

І те що такі постачання будуть продовжуватись говорить те, що за оцінками розвідки Південної Кореї у КНДР на повну запрацювали заводи з виробництва боєприпасів для чого було мобілізовано місцеве населення.

КНДР завод озброєння

Відносно можливості КНДР постачання до РФ ракет до ПЗРК та ПТРК, то це не викликає складності, бо північнокорейська армія використовує ПЗРК "Игла-1" та ПТРК "Фагот" та "Конкурс", які були передані ще СРСР. Співпадають й калібри мінометних мін, а на озброєнні радянські 82- та 120-мм міномети, а під "ракетними установками" скоріш за все мається на увазі копії або оригінали БМ-21 "Град".

Щодо балістичних ракет малої дальності, то питання більш ніж складене. І попри назву, до балістичних ракет малої дальності відносяться всі з дальністю до 1000 км.

Можливою підказкою є певна активність російських воєнкорів на фоні візиту Шоугу до КНДР, коли почалось згадування систем KN-09 та KN-25. З них лише KN-25 є фактично тактичним комплексом з балістичними ракетами діаметром 600 мм та дальністю до 380 км.

KN-25
KN-25

Водночас розмір бойової частини цієї ракети, перше випробування якої відбулось у 2019 році невідоме, як і система наведення.

Також в арсеналі КНДР існують копії радянської "Точки-У" під назвою KN-02 Toksa, сумісність ракет з оригінальними пусковими під питанням.

KN-02 Toksa
KN-02 Toksa

Але демонстрація їх на парадах у КНДР вкрай обмежена і востаннє на новій пусковій одразу з двома ракетами відбулась у 2018 році. Можливо це пов'язано з тим, що її місце зайняла доволі схожа на "Искандер" KN-23

. Ця твердопаливна ракета дещо більша за оригінал та має дальність до 690 км та вагу бойової частини у 500 кг. Вперше протестована у 2019 році.

KN-23.
KN-23

Водночас наймасовішими балістичними ракетами КНДР можливо вважати версії Р-17, більш відомих як "Скад". Hwasong-5 на 300 км з 985 кг бойовою частиною яка є копією радянської ракети з мінімальними змінами, а також Hwasong-6 з меншою бойовою частиною, до 700-770 кг, але зі збільшеною дією до 500 км. Ці ракети відносять до кінця 80-х, початку 90-х років.

Остання версія північнокорейського "Скада" серед балістичних ракет малої дальності - KN-18, яка вперше була запущена у 2017 році. Вона має дальність у 450 км та заявку на точність влучання у ціль краще за +/- 1 км.

KN-18
KN-18

А серед найбільш дивних результатів корейської ракетної програми - це очевидний "культ карго" на MGM-140 ATACMS з індексом KN-24, яка попри візуальну схожість значно більша. Оціночна довжина до 5,5 метра (проти 4 метрів), діаметр до 0,85 метра (в ATACMS 0,61 метра), а вага бойової частини до 500 кг, при дальності до 410 км. Її випробування також пройшли у 2019 році.

KN-24
KN-24

Які саме балістичні ракети КНДР могла передати до РФ - невідомо. Але найгірше те, що КНДР нібито запустила свій ОПК на виробництво озброєння для Кремля, що означає довготривалі контракти. Більше того, свого часу КНДР вже перепродавала зброю від "нейтрального" Китаю.

Читайте також: Контрбатарейний та мінний глухий кут війни: чому Excalibur та HIMARS лише про паритет, а мінні поля питання без відповіді