Якщо говорити конкретніше, на днях російські державні видання ТАСС та РИА Новости з посиланням "на власні джерела у військово-промисловому комплексі" заявили, що начебто російський ВПК створив "вбивцю Bayraktar TB2".
Як далі слідує з тексту повідомлення, росіяни вирішили проголосити, що начебто їх ударно-розвідувальний БПЛА "Орион-Э" має "широкі експортні перспективи" та уже має "потенційних закордонних покупців".
Читайте також: Безпілотний стелс Ace One: як екс-очільник ДП "Антонов" створює британсько-український ударний БПЛА
Схоже, російським пропагандистам не вистачило хисту адекватно сформулювати меседж щодо позиціонування своєї безпілотної "чудо-зброї": якщо уже розмірковувати формально, в наборі озброєння "Орион-Э" аж ніяк не передбачені ракети "повітря-повітря", тому бути "вбивцю Bayraktar TB2" російський дрон не може за визначенням.
Російським пропагандистам не вистачило хисту також на доволі очевидну річ – тобто підкреслити свої гучні заяви бодай якимись відео- чи візуальними матеріалами, які б могли "показати товар обличчям", тобто – продемонструвати застосування "Орион-Э" на практиці.
Наприклад, той же ТАСС чи РИА Новости пише, що безпілотні літаки комплексу "Орион-Э", котрий в армії РФ має позначення "Иноходец", виконали в Сирії 33 бойових польоти, із котрих 17 – на ураження наземних цілей. Начебто при цьому російські військові застосовували комплекс зв’язку "Стрелец-М", котрий начебто забезпечив підвищену точність дій безпілотників "Иноходца".
Але при цьому – у відкритому доступі нема жодного відео чи фото, яке могло б свідчити про перебування "Иноходца" чи то пак "Орион-Э" в Сирії, російські пропагандисти пропонують своїй аудиторії повірити на слово.
Врешті, коли росіяни вирішили зробити хвацьку заяву про те, що у їх "Орион – Э" експортні перспективи значно більші, аніж в комплексу Bayraktar TB2, тоді росіяни вперто ігнорували таку реальність: поставки розвідувально-ударних БПЛА – це не тільки питання комерції на збройному ринку, але й також – посилення союзницьких зв’язків, а в РФ по суті нема таких союзників чи партнерів, які б залюбки купували "Орион-Э".
Якщо говорити предметніше – наприклад, ареал поставок комплексів Bayraktar TB2 охоплює країни, які або складно назвати "дружніми" до Кремля, або котрі взагалі готуються до війни проти РФ.
Як розповідав Defense Express, 24 травня цього року новим покупцем Bayraktar TB2 стала Польща, котра має з початку 2022 року має отримати чотири такі комплекси на 24 БПЛА загалом. Зараз уже відомо, що поляки свої Bayraktar TB2 планують розмістити на східному кордоні, для можливої відсічі агресії РФ.
Можемо навести й інші приклади. Як також розповідав Defense Express, Франція за програмою іноземних воєнних поставок (Foreign Military Sales) замовила в США поставку шести безпілотних літальних апаратів MQ-9 Reaper Block 5. Мотив цієї закупки – Париж хоче посилити здатність своєї армії вести бойові операції за допомогою безпілотників, а на MQ-9 Reaper Block 5 вибір упав, бо французькі військові уже мають п’ять таких БПЛА.
Або ж – наведемо взагалі "екзотичний", "близькосхідний" приклад. Як розповідав Defense Express, в Іраку існує 20-тисячне пара-мілітарне формування "аль-Хашед-ш-Шаабі", котре воює проти ІДІЛу, і котре має імідж "проіранського формування".
Так от, під час свого недавнього параду "аль-Хашед-ш-Шаабі" "засвітило", що використовує розвідувально-ударні БПЛА іранського виробництва "Муджахір-6".
Які країни на тлі такого багатства налагоджених зв’язків вирішать купити "Орион-Э" - схоже, самі росіяни не розуміють. Тому замість реальних досягнень Кремль застосовує пафосні заголовки та пропаганду.
Читайте також: Кремль судомно шукає зброю проти БПЛА: в Сирії для цього "воскресили" С-75