xcounter
#

Експерти в США "відкрили" для себе, що ЗСУ по рашистам стріляють навіть з кулеметів "Максим"

12432
Боєць ЗСУ із модифікованим кулеметом "Максим", березень 2023 року, зображення з відкритих джерел
Боєць ЗСУ із модифікованим кулеметом "Максим", березень 2023 року, зображення з відкритих джерел

Для них воно виглядає як "просте та ефективне рішення", але ж ми вимушені користуватись зброєю часів Другої світової явно не через "надлишки на складах"

Профільний американський ресурс Task and Purpose в своїй публікації так і стверджує – мовляв, бійці ЗСУ буквально "люблять" використовувати кулемет "Максим" часів Другої світової війни для боротьби проти живої сили рашистів та для знищення дронів-камікадзе іранського виробництва.

Автори порталу звертають увагу на те, що залежно від задачі наші захисники відповідно модифікують наявні кулемети "Максим" - наприклад, створюючи 2-ствольні чи 4-ствольні установки для протидії "літаючим мопедам", або ж "прикручуючи" глушник та оптичний приціл для стрільби по російським окупантам.

Читайте також: Патрони для ЗСУ потрібні буквально на десятки мільярдів, а цифри по снарядам "взагалі не радують"
Спарена зенітна кулеметна установка "Максим", фото - 241 бригада ТрО

Також вони ставлять акцент на тому, що на їх думку кулемет "Максим" - зброя достатньо надійна, не має високої віддачі та начебто "невибагливий" в плані набоїв, які можуть використовуватись для стрільби. Хоча і має свої недоліки – громіздкі габарити та водяне охолодження ствола.

Кулемет "Максим" також привернув увагу ресурсу Task and Purpose як приклад зброї часів Другої світової, котрій здавалось би не мало б знайтись місця в "сучасній війні 21 сторіччя", але таки застосовується бійцями ЗСУ для боротьби проти російських окупантів.

"Тачанка" з кулеметом "Максим" на шасі автомобіля ЛуАЗ, травень 2022 року, стоп-кадр з репортажу "Суспільне.Запоріжжя"

З однієї сторони, це дуже добре, що профільні експерти в країнах Заходу прагнуть аж настільки детально досвід дій ЗСУ в боях проти армії РФ, що звертають увагу навіть на функціональність апгрейду кулеметів "Максим", залежно від поставленого завдання.

Але з іншої сторони, виходить, що західні експерти лише зараз "відкрили" для себе, що наші захисники вимушені використовувати навіть кулемети часів Другої світової, і в першу чергу саме через нестачу інших типів зброї для боїв проти піхоти рашистів. Бо перші згадки в західних ЗМІ про застосування "Максимів" з нашої сторони під час повномасштабного вторгнення РФ були вже як мінімум у травні 2022 року.

Боєць Запорізької ТРО, "тачанка" з кулеметом "Максим" та радянським ДП-27, травень 2022 року, стоп-кадр з репортажу "Суспільне.Запоріжжя"

Значну частку в пакетах військової допомоги від США для ЗСУ займають поставки стрілецької зброї та набоїв. Зокрема, американські військові ще в жовтні 2022 року по суті поставили собі завдання скупити всі доступні в світі АК-74, щоб потім передати ці автомати нашим захисникам.

І навіть такі деталі показують, що бійці ЗСУ використовують кулемети "Максим" якраз тому, що нам потрібно ще більше стрілецької зброї та набоїв до неї в поставках допомоги від союзників.

"Тачанка" бійців ЗСУ із кулеметом "Максим", червень 2022 року, зображення з відкритих джерел
Читайте також: Скільки коштує один патрон: остаточне руйнування ілюзії щодо вартості озброєння