xcounter
#

Патрони для ЗСУ потрібні буквально на десятки мільярдів, а цифри по снарядам "взагалі не радують"

15480
Потреба ЗСУ в набоях до стрілецької зброї є величезною, фото ілюстративне
Потреба ЗСУ в набоях до стрілецької зброї є величезною, фото ілюстративне

Стратегічні нормативи виявились суттєво вищими, аніж виробничі потужності нашого ОПК та країн-партнерів

Міністр оборони України Олексій Рєзніков в своєму інтерв’ю для видання "Бабель" розповів зокрема, якою є зараз ситуація із боєприпасами для ЗСУ в умовах війни проти рашистів.

За його словами, тут Україна покладатиметься на два джерела поставок – власне виробництво та замовлення на підприємствах країн-партнерів, розписані на 1 наперед. Розраховувати одночасно і на вітчизняні, і на зовнішні поставки доводиться зокрема через дефіцит виробничих потужностей. Наприклад, усі заводи Європи за рік можуть виготовити максимум 600 тисяч снарядів калібру 152-мм. Але водночас, як каже Рєзніков, від цифр по виробництву снарядів від "Укроборонпрому" теж "поки що радіти не доводиться".

Читайте також: Скільки коштує один патрон: остаточне руйнування ілюзії щодо вартості озброєння
152-мм боєприпаси, ілюстративне фото довоєнних часів

По набоям для стрілецької зброї очільник Міноборони наводить таку картину. За словами Рєзнікова, щоб повністю виконати нормативи по стратегічним запасам з огляду на наявну кількість стрілецької зброї, оборонне відомство України має закупити та покласти на склад 64 мільярди патронів лише калібру 5,45 мм орієнтовною вартістю 27 мільярдів доларів. По набоям інших калібрів Рєзніков цифри називати не став.

Якщо читати буквально, вартість одного патрона 5,45 мм виходить по 0,45 доларів за одиницю. Але цілком ймовірно, що тут вказано просто "цінова стеля", яка закладається при плануванні закупівель, а реальна вартість таких набоїв буде все ж нижчою.

Потреба в патронах для ЗСУ за стратегічними нормативами обчислюється буквально десятками мільярдів, фото ілюстративне

Що стосується рашистів, то тут Рєзніков говорить про такі дані. До недавнього часу російські окупанти по всій лінії фронту відстрілювали до 60 тисяч снарядів за добу, то тепер цей показник упав до 20 тисяч снарядів за добу. Якщо навіть цю цифру помножити на 30 днів у місяці, то виходить рівно стільки, скільки вся Європа виготовляє за рік. І це при тому, що росіяни ще продовжують "вичищати" свої радянські запаси.

Тому, як підкреслив Рєзніков, через ці всі причини той же міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес буквально говорить таке – "Навіть не думайте копіювати їхню тактику. Ми вам даємо високоточну зброю, щоб ви зробили один постріл, а не 10 чи 12. От у чому завдання".

Армія РФ веде артилерійський вогонь, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: Перший постріл танкістів ЗСУ з Leopard 2: Резніков розповів, скільки батальйонів Leopard плануємо отримати