xcounter
#

Перший постріл танкістів ЗСУ з Leopard 2: Резніков розповів, скільки батальйонів Leopard плануємо отримати

8965
Німецький танк Leopard 2, фото ілюстративне
Німецький танк Leopard 2, фото ілюстративне

Наші танкісти вже вчаться опановувати танки Leopard 2 у Польщі за прискореною програмою

Міністр оборони України Олексій Резнікова під час переговорів президентів України та США Володимира Зеленського та Джо Байдена розповів журналістам, скільки батальйонів з танків Leopard 1 та Leopard 2 планують сформувати у ЗСУ.

Щодо Leopard 2, то Резніков впевнений, що Україна отримає як мінімум два батальйони цих основних бойових танків. Крім того, він також відзначає, що ЗСУ матимуть ймовірно шість чи сім батальйонів танків Leopard 1 з боєприпасами.

Читайте також: Оголошені строки навчання танкістів на Leopard 2 у Німеччині та Польщі: плани формування танкової бригади - в силі

Якщо брати танкову бригаду ЗСУ, яка складається з 93 машин, то батальйон відповідно матиме 31 танк. Таким чином, якщо говорити про два батальйони, озвучені Резніковим (62 танки), то наразі, за попередніми підрахунками, в умовній "першій партії" (враховуючи ті країни, які точно погодилися передати нам танки Leopard) ми маємо до 49 танків Leopard 2 17 у версії 2A6 від Німеччини (14) та Португалії (3), а також 30-32 танки у версії 2А4 від Польщі (14), Норвегії (8), Іспанії (4-6 танків) та Канади (4).

Але водночас треба зауважити й таке – раніше очільник німецького оборонного відомства Борис Пісторіус повідомляв, що Польща насправді планує виділити 30 танків Leopard 2A4, але 16 танків з них потребують часу на ремонт та відновлення і не зможуть швидко приїхати в ЗСУ. І якщо брати до уваги ці 16 танків, то в сукупності з 49 з першої партії якраз і маємо 65 машин – трохи більш як на два танкові батальйони.

Як відзначає Резніков, він сподівається, що ЗСУ отримають танки Leopard 2 до квітня – нагадаємо, що наразі наші танкісти вже опановують ці танки в Польщі, а посол України в Німеччині Олексій Макеєв опублікував відео першого пострілу танкістів ЗСУ з танка Leopard 2.

Щодо Leopard 1, Резніков говорить про шість-сім батальйонів – це 186-217, якщо рахувати за танковою бригадою ЗСУ. Або ж – щонайменше 2 бригади. Тут варто нагадати, що раніше була новина про те, що уряд Німеччини схвалив постачання 178 танків Leopard 1, але водночас їхня передача може значно розтягнутися у часі через те, що танки тривалий час перебували на зберіганні і потребують відновлення.

Leopard 1
Leopard 1

Крім того, Резніков зауважив, що Україна також отримає танки Challenger (14 одиниць від Великобританії), Abrams, а також колісні танки AMX-10 від Франції. Щодо Abrams, то тут варто зауважити таке – Abrams для ЗСУ насправді можуть бути швидше ніж оголошувалось.

Читайте також: Норвегія офіційно повідомила, що замовила Leopard 2A7 за нереальним цінником