xcounter
#

У РФ у наступному році запланували створити ще один армійський корпус, дивізії, бригади та навіть флотилію

У РФ у наступному році запланували створити ще один армійський корпус, дивізії, бригади та навіть флотилію
8634

Скільки це за чисельністю та взагалі наскільки реально, якщо мова йде одразу про 19 бригад та 49 полків

У Москві під час наради з комплектування збройних сил РФ були оголошені плани щодо формування нових з'єднань. Чи є вони частиною, розвитком або переробкою планів озвучених так званим міністром оборони Шойгу наприкінці 2022 року - невідомо.

Рік тому плани торкались збільшення чисельності до 1,5 млн, формування нового армійського корпусу, загалом 22 дивізій, з яких п'ять артилерійських дивізій. Але тепер і виключно на 2024 рік оголошено про створення: ще одного армійського корпусу, семи дивізій, 19 бригад, 49 полків та однієї флотилії. Саме такі цифри озвучив Дмітрій Медведев, який офіційно значиться заступником голови ради безпеки РФ.

Читайте також: У США стартап з виробництва твердопаливних двигунів розширяється до умовних 6500 GMLRS до HIMARS на рік

На цей раз у Кремлі не стали уточнювати, мова йде про нові формування, або про розгортання на основі вже існуючих. Наприклад, торік з 22 дивізій мали бути створені з нуля лише три мотострілецькі та потенційно ще дві десантно-штурмові, а 12 (7 мотострілецьких та 5 морської піхоти), мали бути розгорнуті з бригад, як вочевидь і 5 артдивізій.

Але оголосити про створення й сформувати, це звісно абсолютно різні речі. Якщо порахувати потребу виходячи з того, що будуть сформовані сім найбільш "бюджетних" мотострілецьких дивізій, кожна з яких складається з п'яти полків, то це 84 тисячі особового складу, близько 1700 БТР/БМП, 1300 танків, близько 1000 одиниць артилерійських систем.

Ще 14 полків, які не увійшли у дивізії, це на прикладі також мотострілецьких, відповідно штатної структури, мова йде про близько 30 тисяч осіб особового складу, які мають отримати на озброєння 1400 +БМП/БТРів, трохи понад 430 танків та під 500 артсистем.

До цієї потреби необхідно додати 19 бригад. Якщо мотострілецьких, то виключно умовно (бо єдина структура бригад у РФ відсутня взагалі) - це ще близько 110 тисяч осіб, понад 3200 БТР/БМП, під 600 танків та ще понад 1300 одиниць артилерії.

Тобто загалом мова йде про 224 тисячі особового складу, близько 6300 БМП/БТР, 2300 танків, 2800 артсистем включно з мінометами. А вже з однієї дивізії та декількох бригад у РФ вже можуть сформувати армійський корпус, як це зробили на прикладі 3-го, який так і розчинився десь в українському чорноземі без особливих звісток.

Відносно формування флотилії, то де саме, у якій кількості - взагалі незрозуміло. Можливо лише припустити, що мова цілком може йти й про Ладозьку флотилію, бо Балтійський флот РФ вже відпрацював втечу на це озеро.

І якщо потреба в озброєнні у техніці вже звісно давно вийшла за межі будь-яких можливостей російського військово-промислового комплексу, то з особовим складом проблеми навряд чи будуть. Бо Медведев повідомив, що з початку року по 25 жовтня поповнення до збройних сил РФ загалом склало 385 тисяч осіб. Зазначимо, що втрати ворога у живій силі, відповідно до повідомлення від Генштабу ЗСУ, за той самий період склали близько 187 тисяч.

Читайте також: Технології на рівні авіамодельного гуртка РФ використовує навіть для "Ланцетів"