xcounter
#

У США стартап з виробництва твердопаливних двигунів розширяється до умовних 6500 GMLRS до HIMARS на рік

6563
GMLRS
GMLRS

На фоні певної закостенілості оборонних гігантів дефіцит озброєння дозволяє "вриватися" стартапам, які активно наступають на п'яти справжнім монстрам

Окрім відомої проблеми з виробництвом 155-мм артилерійських боєприпасів, яка вже призвела до їх здорожчення до 8 тисяч євро за одиницю, існує ще одна - виробництво твердопаливних двигунів. Бо, наприклад, у США є лише декілька компаній, які їх виготовляють і це впливає на поставки багатьох ракет, включно з GMLRS до HIMARS.

Фактично ця галузь у США була розділена між Aerojet Rocketdyne, яку за 4,7 млрд доларів у січні все ж таки поглинула L3Harris, а також Orbital ATK, яка у 2018 році стала частиною Northrop Grumman. І, як пише Defene One, фактично ринок був розділений між цими двома компаніями, які по черзі та фактично у рівних пропорціях отримували контракти від Пентагону.

Читайте також: У РФ заявили, що навчили літак А-50 наводити зенітні ракети від С-400

Але на фоні значної більшої потреби у твердопаливних двигунах, а вони використовуються усюди, від ПЗРК Stinger та ПТРК Javelin, до ATACMS та Patriot, у США почали розширюватись стартапи. Одним з них став X-Bow, який пропонував створювати ці двигуни за допомогою 3D-друку та розвився не без участі DARPA.

X-Bow Systems

У квітні цього року компанія отримала угоду на розширення на 60 млн доларів, з яких 17,8 млн від Пентагону, а на початку жовтня ще на 64 млн від міноборони на твердопаливні двигуни для гіперзвукових ракет.

Й перша виробнича лінія з виробництва твердопаливних двигунів має запрацювати вже протягом декількох місяців, а у перших планах - їх три за 1,5 року. Їх загальна потужність, як зазначив очільник X-Bow Джейсон Хандлі, має становити 3 млн фунтів (1,3 млн кг) твердого палива на рік.

Він також зазначив, що поки контракти сконцентрували компанію на гіперзвуковому напрямі, з планом виробництва доволі важких 10 000-фунтових (4,5 тонни) твердопаливних двигунів у кількості 300 на рік. Але якщо вимірювати у GMLRS до HIMARS, то це "грубо" 6500 твердопаливних двигунів на рік.

Двигуни до GMLRS
Двигуни до GMLRS (фото: US DoD)

Таким чином у США вже доволі активно "розшивається" вузьке гирло з виробництвом твердопаливних реактивних двигунів. Й цілком очікувано, що кількість аналогічних стартапів на фоні дефіциту озброєння буде лише збільшуватись.

Читайте також: ЄС має конфісковані броньовики і "технічки" Toyota, які можна віддати ЗСУ