xcounter
#

Технології на рівні авіамодельного гуртка РФ використовує навіть для "Ланцетів"

3929
Рашистський дрон-камікадзе "Ланцет", ілюстративне зображення з відкритих джерел
Рашистський дрон-камікадзе "Ланцет", ілюстративне зображення з відкритих джерел

Але це демонструє лише те, що елементи технологічного спрощення росіяни використовують в усіх своїх дронах

Про факт, що росіяни використовують для розвідки або ж інших цілей (наприклад, в ролі камікадзе) проти нас зокрема й дрони невизначеного типу, конструкція яких виготовляється буквально з фанери, було відомо ще мінімум з травня 2023 року. Повітряні Сили цей факт визнали лише зараз, у жовтні 2023 року, при цьому спікер вжив оборот, що мовляв планер такого дрона-камікадзе, тип якого вже називають "літаюча газонокосарка", "можна зібрати в будь-якому гуртку авіамоделювання".

Судячи з усього, саме ця фраза збила з пантелику широке коло наших громадян, які почали уявляти, що це рашисти створили буквально настільки примітивний і настільки масовий у виробництві безпілотник із фанери, що масштабність застосування для ударів по Україні перевищить усі можливі до того межі.

Читайте також: Більше нічого не працює: у РФ провели ядерні навчання "Гром" із залученням тих самих сил, що і рік тому
https://defence-ua.com/news/mozhna_zibrati_v_bud_j...

Але ж насправді структура реальності виглядає дещо специфічніше: росіяни й так використовують технології "на рівні авіамодельного гуртка" для виробництва навіть окремих "знакових" моделей дронів-камікадзе, але це не означає масштаби виробництва на рівні умовно тисяч одиниць за місяць.

Якби парадоксально це не прозвучало зараз, але "технології авіамодельного гуртка" рашисти використовують навіть для виробництва дронів-камікадзе "Ланцет". І про це свідчить навіть факт, про який стало відомо ще в серпні цього року, а саме – що рашисти поставили на "Ланцет" дешевий чеський електромотор на 2,5 кВт.

Вилучений із збитого "Ланцета" електромотор, літо 2023 року, джерело - Kruku_One

Якщо деталізувати та нагадати, то тоді мова була про те, що виявляється рашисти ставлять на "Ланцети" авіаційний електромотор AXi 4120/20 потужністю 2,5 кВт від чеської компанії Model Motors. На маркет-плейсах в Польщі такий мотор можна замовити всього за 600 злотих, або еквівалент трохи більше 100 доларів.

Такі електромотори розраховані на літальні апарати масою лише 5 кілограм. Тобто, це навіть не мала цивільна авіація, це уже буквально "технології на рівні гуртка авіамоделювання". Але в даному випадку рашисти проявили певну інженерну гнучкість, і змогли адаптувати AXi 4120/20 потужністю 2,5 кВт на 5-кг літальний апарат як силову установку на "Ланцет", котрий має польотну масу 12 кілограмів.

Демонстрація того, наскільки доступним для цивільного обороту є рушій AXi 4120/20 від Model Motors

Але в даному випадку приклад про "технології гуртка моделювання" аж ніяк не має на меті показати якісь уявні "хиби" конструкції "Ланцета". Аж ніяк, бо тут ми говоримо про другий за масовістю використання після "Шахедів" тип російських дронів-камікадзе, інтенсивність запуску яких лише за вересень могла перевищити 200 одиниць за вересень.

Це все демонструє лише те, що для масовості виробництва своїх БПЛА росіяни завжди йдуть на максимальне спрощення конструкції, яке однак аж ніяк не обіцяє темпи виробництва буквально на рівні "наштампували на колінці".

Вилучений із збитого "Ланцета" електромотор та хвостова частина цього дрона-камікадзе, літо 2023 року, джерело - Kruku_One
Читайте також: Що це за вибухові пристрої, які РФ може скидати в море на маршрут зернового коридору