xcounter
#

Можна зібрати в будь-якому гуртку авіамоделювання, але становить загрозу - про новий дрон-камікадзе РФ

5595
Можна зібрати в будь-якому гуртку авіамоделювання, але становить загрозу - про новий дрон-камікадзе РФ

У Повітряних силах ЗСУ прокоментували появу у РФ нових дронів-камікадзе та пояснили чому вони також становлять загрозу

Під атаки у ніч на 23 жовтня ворог ворог знову здійснив комбіновану далекобійну атаку з використання дронів-камікадзе та керованих ракет. Загалом було випущено 13 літако-снарядів типу Shahed-136, одну ракету Х-59 та один дрон невстановленого типу. Всі цілі було знищено.

Але вкотре фіксується цей самий БПЛА "невстановленого типу", який є ще більш дешевим та потенційно ще більш масовішим літако-снарядом ніж Shahed-136. Як зазначив речник Командування ПС ЗС України Юрій Ігнат в ефірі телемарафону такі дрони збираються з комплектуючих "що є під рукою: звичайний двигун, який можна придбати в інтернеті, планер можна зібрати в будь-якому гуртку авіамоделювання".

Читайте також: Чи дійсно Чорноморський флот РФ у пастці та не зможе покинути акваторію, або навпаки посилений

І якщо уважно роздивитися фото одного з таких дронів, який ще у травні "приземлили" наші захисники, то можливо помітити, що наприклад, фюзеляж дрону зібраний з фанери, паливний бак - пластикова пляшка. Також на цьому зразку був кутовий відбивач, який збільшував у рази сигнатуру дрона на РЛС, тобто намір ворога якраз був у тому, щоб українські засоби ППО його помітили.

БПЛА невстановленого типу
БПЛА "невстановленого типу" збитий над Сумщиною 4 травня 2023 року

А двигун - DLE 60, який також був помічений на збитому сьогодні у ночі дроні. Його можливо без жодної складності замовити через AliExpress за ціною менше 500 доларів.

DLE 60 60CC
DLE 60 60CC

І такі дрони дійсно можливо зібрати "в будь-якому гуртку авіамоделювання". Але вони також становлять загрозу для України і не лише через те, що можуть нести декілька кілограмів вибухівки. Як зазначили у Командуванні ПС ЗСУ, такими дронами ворог все одно виснажує нашу протиповітряну оборону.

"Це ціль, на яку треба реагувати і яку треба знищити. Що сьогодні і було зроблено", - підкреслив Юрій Ігнат.

Також важливо те, що під час минулої осінньо-зимової ракетної кампанії, коли у РФ вперше з'явились Shahed-136, їх також називали засобами для виснаження та відволікання української ППО, але зараз ці літако-снаряди стали для ворога ледь не основним засобом дистанційних ударів. І вже від відволікання від них ворог почав застосовувати такі БПЛА "невстановленого типу".

Але треба нагадати, що в Україні є можливість виробництва ще більш дешевих дронів. Таких як PPDS від австралійської SYPAQ, він же "дрон-картон", бо дійсно зроблений з картону. А це 5 кг корисного навантаження та до 120 км дальності польоту. Звісно без урахування можливості створення щось ще більш дешевого власними силами, що й має бути головним критерієм за всі інші, а головне - максимально ширшого виробництва.

PPDS SYPAQ
PPDS від австралійської SYPAQ

Зазначалось, що Україна отримала декілька партій таких дронів та навіть їх успішно використала. Але цілком слушно мову можливо вести й про необхідність повної локалізації їх виробництва в Україні.

Читайте також: У США не впевнені, що перехід на 58-каліберні гармати для M109A7 це гарне рішення