xcounter
#

Чи дійсно Чорноморський флот РФ у пастці та не зможе покинути акваторію, або навпаки посилений

13490
Чи дійсно Чорноморський флот РФ у пастці та не зможе покинути акваторію, або навпаки посилений

Попри уявлення повної закритості Чорного моря поки для РФ це не зовсім так і ворог поки все ще має можливість вивести, або навпаки посилити свій флот навіть в умовах закритого Босфору

Кораблі РФ у Чорному морі вже не можуть безпечно використовувати свою головну базу у поки окупованому Севастополі, здебільшого перемістившись до Новоросійська. Окрім того, РФ навіть анонсувала створення нової постійної бази у фактично окупованій Абхазії.

І на фоні цього може скластися враження, що всі кораблі Чорноморського флоту РФ опинились у пастці та навряд зможуть покинути акваторію. Як мінімум поки Туреччина не відкриє Босфор для проходження військових кораблів, що може статись лише по завершенню війни.

Читайте також: Що це можуть бути за дрони-камікадзе "з палок" та двигунами із AliExpress, і наскільки небезпечні

Але насправді у РФ існує можливість не лише вивести частину кораблів, але й посилити угрупування. Звісно мова йде не про всі кораблі, а лише про клас не більше малих ракетних кораблів, які у РФ створювались якраз з прицілом на можливість здійснення міжфлотського переходу річками. А також через те, що частина з цих кораблів будувалась під Казанню на Зеленодольському суднобудівному заводі, що на березі Волги.

Мова йде про кораблі проєкту 21631 "Буян-М", проєкту 22800 "Каракурт", проєкту 1239 "Сивуч", патрульні проєкту 22160 типу "Василий Быков", а також всі кораблі класом нижче включно з ракетними катерами "Молния-1" та іншими кораблями з осадкою до 4-4,5 метра (для великих десантних кораблів - під питанням).

Буян-М
МРК "Буян-М"

З точки зору маршруту, то для цього РФ може використати перехід через Азовське море до Дону, потім через Донсько-Волзький канал до Волги. А ця ріка системою каналів вже пов'язана із Балтійським та Білим морем. При цьому доцільність поповнення складу кораблів на Балтійському морі вже під питанням, бо у РФ вже провели експеримент із перебазуванням частини кораблів з Балтики до Ладозького озера.

22800 Каракурт
МРК проєкту 22800 "Каракурт"

Таким чином у теорії РФ є можливість вивести з Чорного моря через річки доволі значну частину флоту. Але без Босфору всі підводні човни проєкту "Варшавянка", фрегати проєкту 11356Р типу "Адмирал Григорович", а також сторожові кораблі проєкту 1135 "Буревестник" залишаться у Чорному морі.

Водночас можливість міжфлотського переходу через річки, що логічно, працює в обидва боки. Тому у РФ існує можливість навпаки посилити Чорноморський флот перекинувши малі ракетні кораблі з Балтики або Каспію. Наприклад з Каспійського моря - до трьох "Буян-М", а з Балтійського - ще три "Буян-М" та три "Каракута".

патрульний корабель проєкту 22160
Патрульний корабель проєкту 22160

Але така можливість у ворога буде існувати до виходу ЗСУ до узбережжя Азовського моря, після чого вся його акваторія буде знаходитись під вогневим контролем берегових протикорабельних комплексів, а у випадку виходу до Таганрогского заливу - навіть артилерії.

Читайте також: Бійці ЗСУ показали спарену установку під "Стугна-П" на HMMWV, і це дуже цікаво (фото)