xcounter
#

Що це можуть бути за дрони-камікадзе "з палок" та двигунами із AliExpress, і наскільки небезпечні

6969
Один з "фанерних дронів" окупантів, фото Національної гвардії України, літо 2023 року
Один з "фанерних дронів" окупантів, фото Національної гвардії України, літо 2023 року

Вперше про застосування таких безпілотників стало відомо ще півроку тому, але офіційно визнано було лише зараз

За офіційним звітом Повітряних Сил України, в ніч на 22 жовтня 2023 року російські загарбники відстріляли по території нашої країни вісім ракет від С-300 з тимчасово окупованої частини Донецької області та Білгородської області РФ, одну ракету Х-59 із Су-34, котрий перебував у повітряному просторі тимчасово окупованої території Запорізької області, три дрони-камікадзе Shahed-136 та два "безпілотника невстановленого зразка".

Що це за "безпілотники невстановленого зразка", потім в ефірі телемарафону деталізував речник Повітряних Сил Юрій Ігнат.

Читайте також: Сербія "вставила ніж в спину" РФ та замовила C295 замість Ан-26, наступною може бути заміна МиГ-29 на Rafale
Саморобний дрон рашистів, збитий над Сумщиною 4 травня 2023 року, фото - Командування Об'єднаних Сил ЗСУ

Він зокрема сказав, що росіяни почали робити невстановлений тип БПЛА, котрий з однієї сторони відрізняється примітивністю конструкції – буквально "з палок", а з іншої сторони – може нести кілька кілограмів вибухівки і виступати в ролі камікадзе.

Окремо специфічно, що для оснащення таких дронів "з палок" використовуються двигуни, які придбані буквально на AliExpress. І судячи з усього, тут речник Повітряних Сил просто офіційно визнав факт використання російськими загарбниками безпілотників із дерев’яним корпусом, що нагадують скоріше "літаючі етажерки", які вперше були зафіксовані ще в травні 2023 року.

Зокрема, 4 травня 2023 року Командування Об’єднаних Сил прозвітувало, що бійці ЗСУ в Сумській області "посадили" дрон невідомого типу та примітивної конструкції, який міг використовуватись для ведення розвідки.

"Приземлений" фанерний дрон рашистів, літо 2023 року, фото - Сергій Флеш

На це вказувала наявність на борту цього безпілотника "цивільних" фотоапаратів. Інші деталі по конструкції та оснащенню цього БПЛА були на той момент невідомі. Але варто нагадати, що уже тоді йшли розмови про те, що окупанти використовують ці "літаючі етажерки" для "спаму" нашої ППО в прикордонних районах.

У червня 2023 року з’явились перші деталі по оснащенню цих "літаючих етажерок", із чого випливало, що такі безпілотники "з палок" - насправді дешеве та ефективне рішення для виконання цілого роду сегментованих задач, наприклад можлива візуальна фіксація наших засобів ППО у фінальній чи інших точках маршруту польоту.

"Приземлений" фанерний дрон рашистів, літо 2023 року, фото - Сергій Флеш

Цікаво, що на одному із "приземлених" дронів цього типу знайшли кутовий відбивач, і це могло свідчити про те, що росіяни навмисне будують ці безпілотники так, щоб вони були помітні для РЛС і відповідно провокувати активність засобів нашої протиповітряної оборони. Окрім того, тоді були підстави припускати, що для управління польотом цього апарата може використовуватись модем супутникового зв’язку "Иридиум" .

І це все – на конструкції, де замість паливного бака використовується звичайна пластикова пляшка. Але безумовно, використання схеми із двома двигунами, перший з яких працює як тягнучний, другий – як штовхаючий, виглядає по-своєму оригінально.

"Приземлений" фанерний дрон рашистів, літо 2023 року, фото - Сергій Флеш
Читайте також: Бійці ЗСУ показали спарену установку під "Стугна-П" на HMMWV, і це дуже цікаво (фото)