xcounter
#

У РФ відпрацювали втечу Балтійського флоту на Ладозьке озеро

7347
У РФ відпрацювали втечу Балтійського флоту на Ладозьке озеро

У так званому дослідному чергуванні у Ладозькому озері взяли участь два малих ракетних кораблів з крилатими ракетами "Калибр"

На фоні перетворення Балтійського моря у внутрішнє море країн НАТО, у РФ вже оцінили доволі короткі строки можливого життя, як кораблів, так й баз у випадку конфлікту. Й на фоні цього прийняли доволі цікаве рішення - у випадку необхідності відвести кораблі з Балтики у Ладозьке озеро.

Для цього, як повідомляють російські державні ЗМІ, було проведене дослідне чергування двох малих ракетних кораблів "Советск" та "Одинцово" проєкту 22800 "Каракут" у цьому озері.

Читайте також: Розкрито нові деталі про удари по аедродромах в Луганську та Бердянську: скільки і яких цілей знищено

Ці кораблі є носіями ракет "Калибр" мають повну водотоннажність у 870 тонн та довжину у 67 метрів та осадку у 4 метра.

Одинцово каракут
"Одинцово"

За своїми габаритами вони лише трохи поступаються ще одному проєкту малих ракетних кораблів 21631 "Буян-М", з повною водотоннажністю у 950 тонн, при довжині 74 метра та меншій осадці у 2,6 метра. Загалом на Балтійському флоті РФ базується три "Буня-М" та три "Каракута".

У самому переході з Балтійського моря до Ладозького озера технічного немає нічого особливого. Справа в тому, що озеро поєднано з морем Невою, яка має середню ширину у 400-600 метрів, середні глибини 8-11 метрів з мінімальною до 4-4,5 метра та доступна для судноплавства при тоннажі до 5000 тонн. Але мінімальна глибина Неви все одно є суттєвою перепоною для військових кораблів.

Наприклад, наступні за рангом кораблі Балтійського флоту корвети проєкту 20380 типу "Стерегущий" вже не факт, що зможуть втекти до Ладозького озера. Їх найбільша осадка у районі бульба, де знаходиться гідроакустичний комплекс складає 7,95 метра.

корвети проєкту 20380 типу Стерегущий
Корвети проєкту 20380 типу "Стерегущий"

Тому для чотирьох цих корветів, а ще двох сторожових кораблів проєкту 11540 та есмінця проєкту 956 "Сарыч" такої опції немає.

Сторожовий корабель проєкта 11540
Сторожовий корабель проєкта 11540

Але сам факт того, що Балтійський флот вже відпрацьовує перехід на Ладозьке озеро більш ніж показовий. Хоча об'єктивно не дає значної вигоди, бо його найвіддаленіша точка знаходиться від кордону Фінляндії, яка тепер є країною НАТО у близько 215 км.

Читайте також: РФ все ж таки випробує ядерне озброєння: що буде далі та до чого готуватись