xcounter
#

Більше нічого не працює: у РФ провели ядерні навчання "Гром" із залученням тих самих сил, що і рік тому

Більше нічого не працює: у РФ провели ядерні навчання "Гром" із залученням тих самих сил, що і рік тому
4250

Навіть підводний човен залучили той самий - спущений на воду у 1987 році К-114 "Тула"

Без додаткових особливих анонсів та нагнітання, які передували торішнім ядерним навчанням "Гром" у РФ з практичним пуском міжконтинентальних балістичних ракет, у Кремлі повідомили про їх проведення сьогодні, 25 жовтня.

Офіційно повідомляється, що по полігону "Кура" на Камчатці з космодрому Плесецьк був здійснений пуск комплексу "Ярс", з акваторії Баренцевого моря з атомного підводного ракетного крейсера стратегічного призначення К-114 "Тула" ракети Р-29РМУ2 "Синева", а також бомбардувальники Ту-95МС, які здійснили пуски крилатих ракет.

Читайте також: Що це за вибухові пристрої, які РФ може скидати в море на маршрут зернового коридору

Водночас цей наряд сил один в один повиорює той, який був залучений до навчань 26 жовтня 2022 року. Тоді також було залучено один "Ярс", бомбардувальники Ту-95МС та, що найбільш цікаво - той самий підводний човен "Тула".

667БДРМ
667БДРМ "Дельфин"

К-114 "Тула" вступила в стрій ще у 1987 році, належить до проєкту 667БДРМ "Дельфин", несе 16 ракет Р-29РМУ2, які є модернізацією ракети Р-29, яка була прийнята на озброєння 1974 році.

Як і у попередній рік у навчаннях не було використано, ані новіші підводні човни проєкту "Борей", з ракетами Р-30 "Булава", ані стратегічні бомбардувальники Ту-160, ані "Сармат" відносно статусу якого у РФ самі заплутались.

Також доволі дивна відсутність інформаційного нагнітання відносно проведення навчань, бо рік тому вони взагалі проходили двічі. Спочатку у лютому, на передодні повномасштабного вторгнення, при цьому позапланово, з присутністю білоруського диктатора Лукашенко та значно більшою кількістю пусків - два "Ярса", один ОТРК "Искандер-М", двох Ту-95МС, один МиГ-31К, двох підводних човнів "Варшав'янки" та 667БДРМ "Карелия", а також двох кораблів, включно з пуском "Циркона" з фрегата проєкту 22350 "Адмирал Горшков".

Нагнітання істерії перед гриманням ядерною зброєю було і рівно рік тому, попри значно менший масштаб навчань. Але у цьому році - взагалі повна інформаційна тиша до самих навчань.

Читайте також: У РФ заявили, що навчили літак А-50 наводити зенітні ракети від С-400