xcounter
#

Що це за вибухові пристрої, які РФ може скидати в море на маршрут зернового коридору

10901
Су-24М морської авіації ВМФ РФ, ілюстративне фото з відкритих джерел
Су-24М морської авіації ВМФ РФ, ілюстративне фото з відкритих джерел

Морські міни можна ставити не тільки з кораблів чи підводних човнів, але й навіть з літаків також

Речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону 25 жовтня 2023 року повідомила зокрема, що російські загарбники почали скидати із своїх літаків "невідомі вибухові пристрої" по маршруту цивільного судноплавства, що відбувається в рамках "зернового коридору". Це була деталь загальної картини по тому, що за минулу добу окупанти на Півдні скинули із своїх літаків 35 авіаційних засобів ураження, в число яких входили і крилаті ракети, і керовані авіабомби, і ті самі "невідомі вибухові пристрої".

На повідомлення про скиду невідомої вибухівки з літаків в районі проходу суден із зерном треба звернути особливу увагу. І хоча би спробувати припустити, що за пристрої взагалі могли бути.

Читайте також: Найгірший сценарій: РФ планує замінувати зерновий коридор, як це може статися та як протидіяти
МДМ-2 мод.1, навчальний варіант, зображення наводить "Рособоронэкспорт"

Навряд чи тут мова була про навчальні авіабомби або ж щось на кшалт вибухових пакетів. Очевидно, там була все ж саме про речі, які можна було класифікувати саме як вибухові пристрої, що здатні пошкоджувати цивільні судна із зерном (навіть найменші із яких можуть бути за габаритами навіть більші, аніж фрегати та інші великі кораблі ЧФ РФ).

Тому скоріш за все в цій історії рашисти могли скидати із своїх літаків морські донні міни типу МДМ, котрі мають калібр 533 мм, є майже універсальними в плані підбору носіїв для постановки.

МДМ-2 мод.1, зображення наводить "Рособоронэкспорт"

Найголовніша проблема – це справді вибуховий пристрій, що має просто вкладатись на дно, та підриватись під час проходу суден або кораблів, через що морські донні міни є складною ціллю для боротьби навіть для сучасних тральників.

Якщо говорити конкретніше про типи, то тут маємо три зразки. Базовий – морська донна міна МДМ-2 мод.1 із довжиною корпусу 2,25 метрів, маса – 1300 кг, потужність БЧ – 1030 кілограмів у тротиловому еквіваленті, глибина постановки – до 120 метрів, швидкість носія при скиді – до 1000 км/год. Схожі параметри та характеристики має МДМ-5 мод.1, котра також може скидатись із літаків.

МДМ-3 мод.1, зображення з відкритих джерел

Окремо варто виділити також МДМ-3 мод.1, котра є по суті зменшеною версією МДМ-2 мод.1. Міна МДМ-3 мод.1 має довжину корпусу всього 1,5 метрів при діаметрі 450 мм, маса – всього 590 кг, потужність бойової частини – 300 кілограмів у тротиловому еквіваленті, глибина постановки скорочена до 30 метрів.

Особливо якщо зважити на зовнішній вигляд всіх згаданих мін, то стає зрозуміліше, чому в офіційному повідомленні говорилось саме про "невстановлені вибухові пристрої". Бо ззовні це могло виглядати і як звичайні некеровані авіаційні бомби.

МДМ-3 мод.1, навчальний варіант, зображення наводить "Рособоронэкспорт"
Читайте також: РФ може скритно замінувати Чорне море з підводних човнів: як це працює і чи можливо завадити