xcounter
#

Росіяни уже не варять решітки на танки, готують ПЗРК проти наших Bayraktar TB2

10601
На цей раз оператори російських ПЗРК розмістились на броні БТР-3Д
На цей раз оператори російських ПЗРК розмістились на броні БТР-3Д

Російська армія відпрацьовує нові формати наступальних дій проти України, але протиповітряна оборона бойових порядків військ – лишається слабким місцем росіян

Будь-яке повідомлення про маневри російських військ на окупованих територіях України, або ж про концентрацію частин армії РФ на кордоні з нашою країною викликає свій належний резонанс. І схоже, росіяни намагаються активно цим користуватись, щоб і далі чинити психологічний тиск на нашу державу.

Наприклад, сьогодні прес-служба Міноборони РФ написала, що в окупованому Криму на полігоні Опук почались масштабні маневри повітряно-десантних частин, які були перекинуті з Новоросійська. Для маневрів залучено понад 2 тисяч військовослужбовців та понад 100 одиниць озброєння.

Читайте також: Збройні Сили підняли у повітря Мі-24П для проведення навчань "Об’єднані зусилля-2021"
Маневри десантно-штурмових частин армії РФ на полігоні "Опук" в окупованому Криму, фото - прес-служба Міноборони РФ

При цьому росіяни похизувались, що вивели для тренувань свої новітні бронемашини БМД-4М та БТР-МДМ. Тема проведення навчань – організація оборони уночі та вдень, перехід у наступ за підтримки гаубиць Д-30, САУ 2С9 "Нона-С" і танків Т-72Б3. Цікаво, що на цей раз росіяни не стали на свої Т-72Б3 "наварювати" решітки для захисту від Javelin чи бомб із безпілотника Bayraktar TB2.

Маневри десантно-штурмових частин армії РФ на полігоні "Опук" в окупованому Криму, фото - прес-служба Міноборони РФ

З однієї сторони, тема маневрів "наступ десантних частин армії РФ за підтримки танків" може звучати грізно. Але тут варто звернути увагу на прогалину з протиповітряною обороною бойових порядків частин, що наступають за сценарієм проведення навчань: із засобів ППО у них – лише оператори ПЗРК, що розмістились на броні БТР-3Д.

Маневри десантно-штурмових частин армії РФ на полігоні "Опук" в окупованому Криму, фото - прес-служба Міноборони РФ

Росіяни не вперше проводять такі експерименти із !партизанською протиповітряною обороною" частин, що мають виконувати наступ проти "умовного противника".

Defense Express розповідав, що в середині вересня 2021 року танкові підрозділи Центрального військового округу відпрацювали аналогічний формат оборони від можливої атаки БПЛА "умовного противника".

В склад та ар’єргард танкової колони були включені БМП-2 та МТ-ЛБ, на їх броні розмістились оператори ПЗРК "Игла", що за умовами навчань мали збивати ворожі дрони в зоні своєї візуальної видимості.

Армія РФ виконує стрільбу із ПЗРК "Игла" на полігоні "Опук", фото ілюстративне

Із цієї тенденції, що армія РФ почала проводити навчання по такому "партизанському" формату повітряного прикриття своїх бойових порядків, можемо зробити такі висновки.

Схоже, росіяни розуміють, що їм не вдасться досягти належного рівня насичення бойових порядків військ зенітно-ракетними комплексами "Тор-М2", які теоретично можуть уражати безпілотники Bayraktar TB2.

Відтак, при оцінці ударного потенціалу частин армії РФ, зосереджених проти нашої держави, слід в першу чергу звертати увагу саме на щільність засобів ППО, що мають прикривати бойові порядки військ країни-агресора.

Міноборони РФ готове витратити майже 2 мільярди доларів лише на закупку ЗРК "Тор-М2" для прикриття бойових порядків своїх військ, поставки розраховані до 2027 року
Читайте також: В найближчі три роки РФ планує витрати на "оборону" близько $150 млрд