xcounter
#

"ПМР" попросило у РФ "захисту" від Молдови: на що може зважитись Кремль

"ПМР" попросило у РФ "захисту" від Молдови: на що може зважитись Кремль
9345

Попри те, що ще весною 2022 року РФ планувала десантну операцію у "Придністров'я" це зараз ще менш реалістично, але у Кремля є ще одна можливість

Москва все ж таки почала активно розігрувати "карту" з невизнаною Придністровською Молдавською Республікою, яку до речі й сама офіційно не визнає. Під час з'їду "депутатів" "ПМР" було прийнято звернення до РФ з проханням "реалізувати заходи з захисту "Придністров'я" в умовах посилення тиску з боку Молдови".

А також додали, що на території невизнаної республіки знаходиться понад 220 тисяч громадян РФ, це до речі кожен другий, бо населення "ПМР" приблизно становить 469 тисяч.

Читайте також: Данія може віддати ЗСУ реально "всю артилерію", але мова про САУ M109

Але головним питанням все ж таки залишається яким чином РФ може "реалізувати заходи". Й на перше місце виходить так званий "миротворчий" російський контингент - "Оперативна група російських військ в Придністров’ї" - два окремих мотострілецьких батальна 82-ий та 133-ий, а також окремий батальйон керування.

рф пмр
Навчання військ РФ у "ПМР"

Й попри те що вони "російські", їх особовий склад це здебільшого місцеві жителі з двома паспортами, більше того, їх реальна боєздатність сумнівна. У ГУР МОУ весною 2022 року оцінили сили РФ у 300 боєздатних осіб, та лише третину штатної техніки.

Нагадаємо, що загальна кількість власних збройних сил у "ПМР" - від 5,5 до 7,5 тисяч осіб. Формально на папері це чотири мотострілецькі бригади та чотири батальйони спеціального призначення, що потребувало б 23 тисячі особового складу. Тому без проведення мобілізації "ПМР" не зможе їх сформувати. Й на таку кількість є 40 танків Т-64/Т-72, десь 30 одиниць БМП-1 та близько 100 БТР-60/70.

армія пмр
Навчання армії "ПМР"

Ще у квітні 2022 року РФ, як тоді повідомляло ГУР МОУ, активно готувалась до десанту у "ПМР". Була зроблена постановка "терактів", в яких звинуватили Україну, та навіть оголошена мобілізація, яка провалилась, бо всі призовники роз'їхались. В результаті ніякого десанту не було й лише у березні 2023 року з'явилась інформація, що під Тирасполем продовжують лагодити єдиний аеродром, щоб він міг прийняти російські літаки з десантом.

Але наразі проведення класичної військової операції з боку "ПМР" з підкріпленням від РФ об'єктивно ще менш реально ніж весною 2022 року. Хоча тоді зовсім не зрозумілим залишається навіщо Кремлю було влаштовувати чергову виставу у "ПМР" та на що він розраховує.

Якщо ж виходити з логіки, що Москва просто хоче розпалити ще одне вогнище війни у Європі з метою ще більшого хаосу, то у такому випадку РФ може спробувати не залучати наземну компоненту загалом, а використати лише далекобійні удари по Молдові. При цьому через повітряний простір України вони цілком можуть пролітати вкрай обмежений час через Дністровський лиман.

Зрештою у РФ дійсно є для цього відповідний запас крилатих та інших ракет, дронів-камікадзе, які Кремль цілком може спрямувати по цій країні з метою, як цілком це можуть обізвати рашисти - "примушення до перемовин". Й все це цілком може бути подане у РФ під чергові "вибори Путіна".

Водночас відбити будь-який повітряний напад для Молдови буде доволі складно, бо вся авіація країни - пара Ан-2, один Як-18 та шість Ми-8, а також три ЗРК С-125.

Читайте також: Чому у ЗСУ є проблеми з фортифікаціями та потужними лініями оборони: коли треба негайно вирішувати